Nasıl para kazanılır?

Sanayide tanıdığınız var mı? Yanında çalış hafta sonları. İşi kavrayınca istersen çıkar başka yerde çalışırsın. Hem o zaman okumak mı okumamak mı istediğini daha iyi anlarsın.

At yarışı mı bu dostum oynayacaksın? Yatırım yapılır borsada.

Okuyunca çıkabilecek mi niye böyle emin konuşuyorsun? Memleket 2 yıllık mezunlarıyla doldu. Askerden kaçmaya çalışan dolu. Ayrıca ne demek ne yapabilir lise terk patronum vardı. Adam ustasının kızı ile evlenmiş 1 lastikçi ve Fiat baktığı dükkan 1 Bosch yedek parça servisi vardı. Canı sıkılınca karşıdaki Ford bayisinden sıfır araba alıyordu. Şehrin en iyi sitesinde oturuyordu kızı en iyi özel okula gidiyordu. Bunları okuyarak başaramaz şimdi herkes okuyor. Sıva ustası bile inşaat mühendisinden fazla kazandığı bir devirdeyiz.

Saçma bir yazı üniversite mezunları bile iş bulamıyorken okuma diyorsunuz.

Elindeki diploma sadece bir kağıt parçası çoğu iş veren için. Önemli olan işi ne düzeyde yapabildiğin.

Universite mezunlari becereksiz olduklari icin is bulamiyorlar. Zart universitesi zurt bolumunden her gece partileyerek DD ortalamayla mezun olan adam hicbir yerde calisamaz. 15 yasindan itibaren eli meslek tutan adam universite okumasa da koseyi donebilir. Sanayideki ustalardan kac tanesi makine muhendisi?🙂 Sanayi, usta deyip gecme isini bilen adamda b** gibi para oluyor.

Universite mezunlari becereksiz olduklari icin is bulamiyorlar. Zart universitesi zurt bolumunden her gece partileyerek dd ortalamayla mezun olan adam hiçbir yerde calisamaz. 15 yasindan itibaren eli meslek tutan adam universite okumasa da koseyi donebilir. Sanayideki ustalardan kac tanesi makine muhendisi?🙂 sanayi, usta deyip gecme isini bilen adamda b** gibi para oluyor.

Vallahi yaşadığınız yerde işçilerin hepsi zengin herhalde benim çevremdeki gördüğüm işçilerin %99'u eve ekmek zor alıyor.

Vallahi yaşadığınız yerde işçilerin hepsi zengin herhalde benim çevremdeki gördüğüm işçilerin %99'u eve ekmek zor alıyor.

Bir elektrik ustası, sanayi ustası veya o tarz mesleki işçiikler var bir de mal indiren mal yükleyen ara eleman olmak var 2'si çok farklı.

Arkadaşlar 15 yaşındayım. Bu zamana kadar hiç sınıfta kalmadım fakat bu sene bir ilk olacak gibi duruyor. Aileme MESEM'e gitmek istediğimi belirtsem de Anadolu lisesinde okumamı istiyorlar. Bende bazı istediğim şeyler için para biriktiriyorum. Haftada kenara 100-150₺ gibi meblağlar atıyorum. Borsaya ve kriptoya girişmiyorum çünkü çok fazla bilgim yok. Bana bir yol gösterir misiniz?

TL bazında para tutmanın bir yararı yok. Döviz kısmına girebilirsin en azından enflasyondan minimum etkilenirsin. Onun dışında part time iş olabilir.

Sanayi ustasiyla fabrikada kasa tasiyan adami ayni kefeye koyuyorsan senin bilecegin is.

Yeni konular

Geri
Yukarı