Nasıl polis olunur?

Kimse kızmasın, alınmasın. Yıllardır çevremde yaşanan olaylardan yola çıkarak söylüyorum. Erken yaşta (Senin yaşın uygun) cemaatin içine gireceksin. "Fetocu" olacaksın. YGS sınavından da polisliğin barajı için yeterli puanı alacaksın. Gerisini onlar senin TC'ni alıp hallediyor.
Bu mu çözüm. 😄

Polisler 2500 lira alıyormuş. ben bilişimci olsam en az kaç lira alırım bunu çok merak ediyorum. Kambur olmaktan korkuyorum :D

Ve polislik arka Sokaklar'daki gibi fiyakalı bir meslek mi?

Kesinlik 2500 TL değil 5K'ya yakın maaşı var masa başı iş sana kalmış bürolarda da çaılaşabilirsin karakolda da sana kalmış. Girmesi oldukça basit sayılır AYT'ye girmiyon TYT'ye girip 270 civarı bir puan alman lazım sonra bir sınava daha girmen lazım tam hatırlamıyorum adını. Bu arada polislikte öyle çok tayin alan görmedim isteğe bağlı askeriye gibi değil babam 13-15 senedir Ankara'da amcam(yunus polis) çok uzun zaman balıkesirde görev yaptı sonra kendi isteğiyle tayin oldu. Ama çok stresli bir iş kalpkrizinden ölen insanlar var kendi ailemde de hastalık yaşayanlar oldu (ayrıntıya girmirmeyeceğim) bu yüzden bir deha düşünün derim.

Konu 2013 yılına ait arkadaşlar; şu an zaten kurumsal network yazılımları üzerine çalışıyorum :)
İyi ki polis olmamışım diyorum şu aşamada. İnsanın ailesine, sevdiklerine vakit ayırabilmesi de çok önemli şeyler benim için. Ek olarak bilişime bu kadar meraklı bir insanın teşkilatta severek yapabileceği tek iş yine bilişim ile alakalı bir departman için olacaktır.

Bilişim sektöründe de kendini geliştiren her kişi güzel ücretler ve güzel şartlarda çalışabilir. Deneyim kazanma evresini atladıktan sonra polisin aldığı maaşı da rahatlıkla aşabilirsiniz. Polis olduğunda kendini geliştirme tarafında önün de tıkanmış oluyor bir nevi. Yani hangi konuda geliştirebilirsin kendini bilmiyorum.

Ancak bilişim öyle değil, kendini geliştirme evren dur durak bilmeden bir ömür sürüyor. Bu kimi insanları korkutup sektörden uzaklaştırsa da kendini geliştirmeye - kendine değer katmaya çabalayan insanlar için hiç de korkutucu bir şey değil.

Konu 2013 yılına ait arkadaşlar; şu an zaten kurumsal network yazılımları üzerine çalışıyorum :)
iyi ki polis olmamışım diyorum şu aşamada. İnsanın ailesine, sevdiklerine vakit ayırabilmesi de çok önemli şeyler benim için. Ek olarak bilişime bu kadar meraklı bir insanın teşkilatta severek yapabileceği tek iş yine bilişim ile alakalı bir departman için olacaktır.

Bilişim sektöründe de kendini geliştiren her kişi güzel ücretler ve güzel şartlarda çalışabilir. Deneyim kazanma evresini atladıktan sonra polisin aldığı maaşı da rahatlıkla aşabilirsiniz. Polis olduğunda kendini geliştirme tarafında önün de tıkanmış oluyor bir nevi. Yani hangi konuda geliştirebilirsin kendini bilmiyorum.

Ancak bilişim öyle değil, kendini geliştirme evren dur durak bilmeden bir ömür sürüyor. Bu kimi insanları korkutup sektörden uzaklaştırsa da kendini geliştirmeye - kendine değer katmaya çabalayan insanlar için hiç de korkutucu bir şey değil.

Bende diyorum bu adam 23 yaşında değil miydi ne alaka benden öncekiler hortlatınca bende güncel sandım özür dilerim.

Senin bir günahın yok 2013 yılına ait son mesaj bir önceki sayfada, fark etmemen çok doğal :)
Azıcık hortlattım o kadar. 😄 Merak ettiğim şey aslında üstte alıntıladığım mesajı yazan kişi hâlâ foruma girebiliyor mu onu öğrenmek.

Geri
Yukarı