Nasıl Python öğrenebilirim?

Ayrıca yaşadığınız sorunlarda genelde cevap bulacağınız kaynaklar İngilizce olacaktır. Bu yüzden İngilizce olarak öğrenmekte işinize yarayabilir.

O zaman şimdiden bu işin temelini öğrenmek için C# (Unity) veya C++ (Unreal Engine) ile oyun geliştirmeye başlamanız daha iyi olabilir.

Hocam sistemim herhangi birini kaldırır mı?

GTX 930M.

i5 5200u.

8 GB RAM.

Hocam sistemim herhangi birini kaldırır mı?

GTX 930M.

i5 5200u.

8 GB RAM.
Kaldırır gibi gözüküyor. Aşağıya sistem gereksinimlerini bırakıyorum.
  • Desktop PC or Mac
  • Windows 7 64-bit or Mac OS X 10.9.2 or later
  • Quad-core Intel or AMD processor, 2.5 GHz or faster
  • NVIDIA GeForce 470 GTX or AMD Radeon 6870 HD series card or higher
  • 8 GB RAM

Hocam btk akademi üzerinden ücretsiz videolu eğitim alabiliyorsunuz ve yine yanlış bilmiyorsam testi geçerseniz eğer sertifikada veriyorlar. Pythonda bir şeyler yazmak için mükemmel bir sisteme gerek yok şahsen şu an kullandığım işlemci pentium 😅 Başlangıç olarak da pythonun kendi editörünü ben pek önermiyorum çünkü zorlanma ihtimaliniz çok yüksek kendisi düz not defteri gibidir diyebiliriz. VS Code veya pycharm gibi editörlerle başlarsanız eğer onların size kod önerileri yardımcı olacaktır.

Kaldırır gibi gözüküyor. Aşağıya sistem gereksinimlerini bırakıyorum.
  • Desktop PC or Mac.
  • Windows 7 64-Bit or macOS X 10.9.2 or later.
  • Quad Core Intel or AMD Processor, 2.5 GHz or faster.
  • NVIDIA GeForce 470 GTX or AMD Radeon 6870 HD series Card or higher.
  • 8 GB RAM.

Hocam peki bu hangisinin sistem gereksinimleri?

Hocam peki bu hangisinin sistem gereksinimleri?
Bu gereksinimler Unreal Engine 4 için geçerlidir. Eğer hedefiniz (ilerisi için) büyük projeler ise C++ ve Unreal Engine 4 çok işine yarayacaktır. Daha ufak projeler için C# ve Unity kullanabilirsiniz.
Unity ile yapılan projeler için buraya (uzun liste için buraya), Unreal Engine 4 ile yapılan projelerin için buraya (uzun liste için buraya) tıklayabilirsiniz.

Bu gereksinimler Unreal Engine 4 için geçerlidir. Eğer hedefiniz (ilerisi için) büyük projeler ise C++ ve Unreal Engine 4 çok işine yarayacaktır. Daha ufak projeler için C# ve Unity kullanabilirsiniz.
Unity ile yapılan projeler için buraya, Unreal Engine 4 ile yapılan projelerin için buraya tıklayabilirsiniz.
UE ve 8 GB RAM çok sorun yaratır. Ekleme yapayım.

Python öğrenmek istiyorum sorularım şunlardır.

- Ne kadar sürede öğrenebilirim?

- Nereden öğrenebilirim?

- Sistem özelliklerim düşük daha kolay ne öğrenebilirim?

Bir Python IDE'si lazım öncelikle PyCharm en çok kullanılanlardan biri onu kullandık diyelim birazcık kasıyor 2018-2019 sürümünü indirmeye çalışın, bir ay kadar ya da daha az veya daha fazla sürebilir değişir, sistem özelliklerim benim de düşüktü zamanında o bilgisayardan yazıyorum şu an atmadık 12 yıllık PC ile programlama geçmişim var ve çok büyük bir sıkıntı ile karşılaşmadım ama oyun alanına falan geçersen oyun motorları biraz iyi sistem ister, Python'u azıcık para biriktirip Udemy'den öğrenebilirsin veya benim ilk zamanlar yaptığım gibi YouTube'den yapabilirsin Python dersleri yazsan yeter
Bir Python IDE'si lazım öncelikle PyCharm en çok kullanılanlardan biri onu kullandık diyelim birazcık kasıyor 2018-2019 sürümünü indirmeye çalışın, bir ay kadar ya da daha az veya daha fazla sürebilir değişir, sistem özelliklerim benim de düşüktü zamanında o bilgisayardan yazıyorum şu an atmadık 12 yıllık PC ile programlama geçmişim var ve çok büyük bir sıkıntı ile karşılaşmadım ama oyun alanına falan geçersen oyun motorları biraz iyi sistem ister, Python'u azıcık para biriktirip Udemy'den öğrenebilirsin veya benim ilk zamanlar yaptığım gibi YouTube'den yapabilirsin Python dersleri yazsan yeter.

Ve ayrıca web sitesi vb. kaynaklardan başlamanı önermem yani YouTube gibi izleyebileceğimiz kaynaklardan daha rahat öğrenebilirsin.

Geri
Yukarı