Nasıl şirket kurulur?

talhacosan

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Uzun zamandır merak ettiğim bir konu şirket nasıl kurulur, neler yapmamız lazım, neler yapmamamız lazım. Bunları çok merak ediyorum. Hem geleceğim için, hem de merakımı gidermek için soruyorum.

Bir şirket kurmak için gerekli bilgileri vereyim.

İlgili alan: Zincir marketlerde satılacak bir temizlik ürünü çamaşır suyu, deterjan vb.
hedef kitle: Ev hanımları.
Sermaye: 10k - 30k₺

Kimyasal bir ürün çıkaracaksan bayağı zorlu oluyor, ürününün gerekli lisansları alması gerekiyor devletin kimya denetleyici firmaları tarafından. Gerisi zaten kolay, limited veya anonim şirket açacaksın kişi sayına göre değişir bu şirketinde çalışacak olan kişilere göre yani. Onun dışında gerisi belge, vergi mühürleri, muhasebe falanla geçiyor.

Önce kurmak istediğiniz şirket türünü seçmelisiniz. Daha sonra şirket türüne göre ilgili prosedürleri takiben yerine getirmeniz gereken süreçler var. Eğer şahıs şirketi kuracaksanız (serbest meslek mükellefiyetini de bu kapsamda düşünün) nispeten biraz daha kolay bir süreci var ama sonradan sorun yaşamamak adına diğer türler için startup hukuku kapsamında danışmanlık almanız daha yararlı olur.

Merhaba. Uzun zamandır merak ettiğim bir konu şirket nasıl kurulur, neler yapmamız lazım, neler yapmamamız lazım. Bunları çok merak ediyorum. Hem geleceğim için, hem de merakımı gidermek için soruyorum.

Bir şirket kurmak için gerekli bilgileri vereyim.

İlgili alan: Zincir marketlerde satılacak bir temizlik ürünü çamaşır suyu, deterjan vb.
hedef kitle: Ev hanımları.
Sermaye: 10k - 30k₺
Kendine bütçene uygun bir muhasebeci bulman lazım şahıs şirketlerinde aylık ücretleri daha ucuza muhasebeci bulabiliyorsun ama limited kurma hedefinde olduğun icin bu ucret değişebiliyor muhasebecilerde kendi içinde bireysel yapanlar var kurumsal sirket olarak yapanlar var çünkü. Muhasebecini bulduktan sonra şirket açılışı için gerekli herşeyi sana bildircektir vergi levhana bu dediğin çamaşır suyu deterjan la ilgili kod neyi gösteriyorsa onu yazacaklar ve bu yazilacak şeyinde belirli proseduŕleri olacaktır bunlar için detaylı bilgiyi muhakkak muhasebecin sana bildircektir

Kendine bütçene uygun bir muhasebeci bulman lazım şahıs şirketlerinde aylık ücretleri daha ucuza muhasebeci bulabiliyorsun ama limited kurma hedefinde olduğun icin bu ucret değişebiliyor muhasebecilerde kendi içinde bireysel yapanlar var kurumsal sirket olarak yapanlar var çünkü. Muhasebecini bulduktan sonra şirket açılışı için gerekli her şeyi sana bildircektir vergi levhana bu dediğin çamaşır suyu deterjan la ilgili kod neyi gösteriyorsa onu yazacaklar ve bu yazilacak şeyinde belirli proseduŕleri olacaktır bunlar için detaylı bilgiyi muhakkak muhasebecin sana bildircektir.

Hocam limited demişken a. Ş limited vs. şeyler nedir açıklar mısınız bilmediğim için soruyorum.

Önce kurmak istediğiniz şirket türünü seçmelisiniz. Daha sonra şirket türüne göre ilgili prosedürleri takiben yerine getirmeniz gereken süreçler var. Eğer şahıs şirketi kuracaksanız (serbest meslek mükellefiyetini de bu kapsamda düşünün) nispeten biraz daha kolay bir süreci var ama sonradan sorun yaşamamak adına diğer türler için startup hukuku kapsamında danışmanlık almanız daha yararlı olur.

Hocam yanlış olmasın ben şahıs kendi adıma şirket kurmak istiyorum ve şirekti atıyorum abc isimli şirketimi tür olarak sadece teknolojiye mi yönlendire biliyorum yoksa tek bir çatı altında bir sürü iş yapabiliyor muyum? Hem teknoloji hem giyim hem temizlik.

Kimyasal bir ürün çıkaracaksan bayağı zorlu oluyor, ürününün gerekli lisansları alması gerekiyor devletin kimya denetleyici firmaları tarafından. Gerisi zaten kolay, limited veya anonim şirket açacaksın kişi sayına göre değişir bu şirketinde çalışacak olan kişilere göre yani. Onun dışında gerisi belge, vergi mühürleri, muhasebe falanla geçiyor.
30K ile anonim şirket mi açıcak?

Hocam limited demişken a. Ş limited vs. şeyler nedir açıklar mısınız bilmediğim için soruyorum.

Hocam yanlış olmasın ben şahıs kendi adıma şirket kurmak istiyorum ve şirekti atıyorum abc isimli şirketimi tür olarak sadece teknolojiye mi yönlendire biliyorum yoksa tek bir çatı altında bir sürü iş yapabiliyor muyum? Hem teknoloji hem giyim hem temizlik.

A. Ş ananom şirketi demek ortak biriyle veya birileriyle açtığınızda oluyor fakat bunları Google'dan da öğrenebilirsiniz.

30K ile anonim şirket mi açacak?

Örnek olarak random bir bütçe salladım onu 100k₺ yapsak olur mu peki?

A. Ş ananom şirketi demek ortak biriyle veya birileriyle açtığınızda oluyor fakat bunları Google'dan da öğrenebilirsiniz.

Hocam az önce ufak bir araştırmayla limited şirket hoşuma gitti vereceğiniz bilgiler limited şirket için avantajlı olursa memnun olurum.

Yeni konular

Geri
Yukarı