Şirket nasıl kurulur?

ZlpFilee

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba.
Ben evden çalışıyorum ama sigortam yok.
Telesekreterlik işimin yanında Avon üzerinden ürün satıyorum.
Avon ürünlerini Trendyol, Hepsiburada tarzı sitelerde satabilmek için şirket açmak istiyorum ama prosedür nasıl işliyor bilmiyorum.
Bugün araştırırken böyle bir site geldi karşıma ve ilgimi çekti.
Bilgisi olanlar aydınlatırsa mutlu olurum. Ayrıca bu site güvenilir mi, alınabilir mi merak ediyorum.

Ekran görüntüsü 2022-04-18 152524.png

Ayrıca şirket açtığım zaman sigortam işliyor mu (ileride emeklilik durum için)?

Yardımcı olursanız ve bilgilerinizi aktarırsanız sevinirim.

Şirket açma dediğiniz biraz detaylı bir iş. Genç girişimci olarak açabilirsiniz fakat aylık 145₺'nin yerine 1 yıl sonra stopaj, gelir vergisi gibi kazancınıza göre şekillenecek vergiler eklenir. Synergia hiç görmemiştim, r10'da benimmuhasebecim var şahıs şirketleri konusunda uzman birisi onunla iletişime geçmek isteyebilirsiniz. Eğer satışlarınızı faturaya işlemek istiyorsanız tabii açabilirsiniz.

Selam öncelikle bir muhasebeciyle çalışacaksınız. O size süreçleri aktarır. Mükellef gibi online oluşumlar var ama ne kadar iyidir açıkçası bilmiyorum.

Şirket açma dediğiniz biraz detaylı bir iş. Genç girişimci olarak açabilirsiniz fakat aylık 145₺'nin yerine 1 yıl sonra stopaj, gelir vergisi gibi kazancınıza göre şekillenecek vergiler eklenir. Synergia hiç görmemiştim, r10'da benimmuhasebecim var şahıs şirketleri konusunda uzman birisi onunla iletişime geçmek isteyebilirsiniz. Eğer satışlarınızı faturaya işlemek istiyorsanız tabii açabilirsiniz.
Satışları avon üzerinden yaptığım için herhangi bir fatura gelmiyor bana.
Burada tanıdığım mali müşavir var.
Şahıs şirketi açmak istesem kaç paraya mâl olur?
Synergia'dan bu hizmeti alırsam ne gibi + veya - leri olur?

Satışları avon üzerinden yaptığım için herhangi bir fatura gelmiyor bana.
Burada tanıdığım mali müşavir var.
Şahıs şirketi açmak istesem kaç paraya mâl olur?
Synergia'dan bu hizmeti alırsam ne gibi + veya - leri olur?
Bahsi geçen firmayı bilmediğim için size vaad ettikleri hizmeti sunarlar mı bilmiyorum. Şahıs şirketi ilk ay 400-500₺ gibi ücretlere mâl olabilir. Buna ek olarak, şahıs şirketi falan açtığınızda bağkur ödemek zorundasınız. Genç girişimci olunca 1 yıl boyunca yine ödemiyorsunuz fakat 1 yılın sonunda 1300₺ gibi bir rakamdı yanlış hatırlamıyorsam.
Umarım yardımcı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı