Nasıl sosyal olunur?

Kaliteli arkadaşlık istiyorsan seninle ortak alana sahip insanları bulmalısın ki bu da hobi edinerek, sen basketbol ve futbolu seviyormuşsun.

Git basketbol ya da futbol kursuna yazıl, biliyorum bunu yapmak çok zor gelicek hatta kursa başladığın zaman oradakiler ile nasıl arkadaşlık edineceğin konusunda endişeneleceksin.
Belki kötü oynadığın için çevrendekilerin seni küçümsediğini düşüneceksin ama onların hiçbir önemi yok, kimseyi takmamalısın kim ne derse desin her zaman bir şeyler diyecek kişiler olucak önemli olan bunlar gibi değersiz insanları umursayarak kendi hayat kaliteni düşürmemekte.

Ayrıca kendine çeki düzen ver bu özgüvenini artıracak.
Kendini sevmezsen, diğer insanlarda seni sevmez.
Son olarak asla utanma, ne dinlediğinden ne yaptığından neyi sevdiğinden bahsederken asla utanma.

Son düzenleme:
Çok sosyal biriyim ben de. Hiç tanımadığım insanla çok rahat muhabbet ederim akrabammış gibi. Ama hiç arkadaş edinmiyorum :) Ortam bozuk.
İnsanlarla muhabbet etmeye çalış. Korkma yani. 85 milyon insan var. Çoğu rastlaştığın kişiyi belki bir daha görmeyeceksin. Anksiyete yapma yani. Sokakta yere yatıp uzansan millet iki bakıp geçer en fazla. Çoğu kişi bakmaz bile.
Ayni durum bendede var hocam.

Geri
Yukarı