Nasıl subay olunur?

Yok ben lise 2'yim meraktan sordum.
Bir de bazı arkadaşlar askerlere yapılanlar gibi psikolojik baskı falan oluyor dediler, sevgilin var ise kesin eliyorlar falan. Doğru mu?
Dostum, sevgili gibi unsurları zaten asker olacaksan kafadan elemen lazım. Günümüzde Asker erkek arkadaşı bekleyecek kız çok fazla yok. Askerlik her baba yiğidin yapacağı bir şey değil. Sen şimdiden bunları düşünüyorsan, yol yakınken vazgeç.

4 sene içerisinde güzel bir dövüş sanat öğren beslenmene dikkat et orta iyi bir liseye gir 400 puan üstüne girersen daha avantajlı olur. boyun büyük olsa da iyi olur.Yani olabillirsin ama 4 sene içerisinde fikrini 100 de 100 değiştirirsin.
ben bordobereli olmak istiyordum ama 476 puan alıp tofaş fen lisesini kazandım ve çok daha iyi bir mesleğim doktor vb. olma hayallerini girdim. Subaylık gerçekten mükemmel bir meslek vatanın milletin için İnşAllah olursun.

Bir de bazı arkadaşlar askerlere yapılanlar gibi psikolojik baskı falan oluyor dediler, doğru mu?

Askeriye demek stres demek zaten. Bizim işimiz bu...

Sevgilin var ise kesin elendin.

Yok öyle bir şey. Ama asker olacağım dersen kız vaktinde koşacak zaman da yok imkanda. Gönül işi zaten bu yaşlarda boş. Bir abi takviyesi gerek de yok aşk işlerine. Ben sevgilin var demedim ama unut kısaca. Zaten okula gidecek isen bırakıpta gidiyorsun.

Geri
Yukarı