Nasıl vurdumduymaz olunur?

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
Nasıl vurdumduymaz olunur? Bazı insanlar dünyaya alev topu düşse "ne olacak ya?" kafasında olabiliyor. Bazen bazı olaylar karşısında tam olarak bu şekilde olmak istiyorum.

Çözümü tam olarak yok bence karakteristlik veya psikolojik bir olay gibi. Ama genelde bencillik belirtisiyle yakın. Çoğu konuda önce kendini düşünmelisin. Seni ilgilendiriyor mu senin için önemli mi değilse boş verebilirsin.

Sana zarar vermeyen bir şey için bir konu için üzülmemelisin. Başkası için çırpınmamalısın. Sen çok ufak bir detayı bile onun için düşünürsün ama o bunun farkına bile varmaz.

Ben kendimden çok başkalarını düşünen birisiyim, yani bunu aşamadım aşan varsa bugunu bana da söylesin.

Birden olabilecek özellik değil bu. Gerekirse acı çekeceksin, zamanla oluyor. Zamanla alışıyorsun ve hissetmemeye başlıyorsun. Bu da vurdumduymaz yapıyor seni. O vurdumduymazların çoğunluğu, zamanında çok acı çeken kişiler. Bir süre sonra hissetmiyorlar. Bunlardan birisi de benim diyebilirim. Çoğu olay karşısında kılım bile kıpırdamıyor artık. İyi bir şey değil ancak günümüz dünyasında mecburuz.

Nasıl vurdumduymaz olunur? Bazı insanlar dünyaya alev topu düşse "ne olacak ya?" kafasında olabiliyor. Bazen bazı olaylar karşısında tam olarak bu şekilde olmak istiyorum.

Tamamen yapısal bir durum, bazen insanlar bana bu konudan dolayı çok kızıyorlar. Vurdumduymaz olamasan bile öyle görünmeyi öğrenebilirsin ama sana zarar verir, olayları içinde yaşayıp dışarıya duygularını aktarmazsın ama kendi içine döndüğünde yanıp kül olursun, yine de herkese duygularını belli etmekten iyidir. Umarım doğru ifade edebilmişimdir.

Birden olabilecek özellik değil bu. Gerekirse acı çekeceksin, zamanla oluyor. Zamanla alışıyorsun ve hissetmemeye başlıyorsun. Bu da vurdumduymaz yapıyor seni. O vurdumduymazların çoğunluğu, zamanında çok acı çeken kişiler. Bir süre sonra hissetmiyorlar. Bunlardan birisi de benim diyebilirim. Çoğu olay karşısında kılım bile kıpırdamıyor artık. İyi bir şey değil ancak günümüz dünyasında mecburuz.

Tam olarak aklımdan geçenleri yazmışsınız hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı