Nasıl yazılım çalışıyorsunuz?

Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı
Merhabalar birçoğumuz yazılım ile yakından ilgileniyor herkesin kendine göre bir çalışma düzeni var peki sizin nedir? Örneğin şu şekilde: Ben günde 2 saat çalışırım 1 video izler o video hakkında alıştırma yaparım. Gibi gibi.

Merhabalar birçoğumuz yazılım ile yakından ilgileniyor herkesin kendine göre bir çalışma düzeni var peki sizin nedir? Örneğin şu şekilde: Ben günde 2 saat çalışırım 1 video izler o video hakkında alıştırma yaparım. Gibi gibi.

Ben Python öğrenirken öğreneceğim konunun videosunu izleyip ardından öğrendiğim konu ile ilgili en az 2 saat ufak ufak programlar yazardım.Sonra o konunun videosunu tekrar izleyip beynime kazırdım işe yarıyor.

Saçmada olaa bie proje fikri olusturmaya çalış kafanda, alogirtma ve şemalarını belirle. O projeyi geliştirirken zaten aklina "acaba bunu böyle yapsam olur mu? Gibisinden gelen fikirlerle bile bir çok şey katabilirsin kendine. Tercih ettiğin dilin popüler kütüphanelerine gözat, inceleme. Ingilizce seviyen yeterliyse yine o dile ait makaleleri oku. Tercih ettiğin dilin rakibi konumundaki dil ile karşılaştirmalarına bile baksan, bu belki senin yazarken ilgilenmedigin ama temelde çok onemli seyleri kesfetmeni sağlayabilir.

Kursumu günde 2 saat izlerim, aklıma takılan en ufak soruyu denerim, bu böyle olur mu diyebileceğim her şeyi test ederim, yapılan projeleri özelleştiririm, her ders sonunda aldığım notları okurum ve kodu baştan aşağı inceleyerek anlamaya çalışırım, aklıma takılan ufak uygulamaları kodlarım.

Geri
Yukarı