Nasıl yurt dışında üniversite okunur ?

1. Bir şey bilmediği halde biliyor gibi yorum yapan,
2. Bir şey bilmediği halde bilene laf atan,
3. Saçma sapan tavsiye veren
üyeler eğitimle ilgili konularda en sık karşılaştığım sıkıntılı üyeler. Ama senin durumun bir konuyla, forumla sınırlı bir sorun değil. Herkesi kendin gibi düşünüp tavsiye veremezsin. Sen isteyip de Microsoft'ta çalışamamış/çalışamayacak olabilirsin, ama çalışan insanlar var ve bu Dünya içinden insanlar onlar. Yazım hataları yapıyor diye 12 yaşında birine gidip de bunları söyleyemezsin. Biliyorsan yaz bilmiyorsan insanların hevesini kırma. Türkiye'de senden binlercesi var kendinizi belli etmeseniz herkesin huzur seviyesi bir kat artacak.
Türkiye' de okuyarak Microsoft bünyesinde çalışamayacağını söylemiş arkadaş. Yeterince istekli ve hırslı olsa çalışmak için neler yapmam lazım diye sorardı. Bir şey bildiğini zanneden ama bilmeyenler belli oluyor zaten, kendini böyle şeylerle yorma. Ben hayal ettiğim her şeyi de gerçekleştirdim bu arada, ukdem olduğu için yorum yapmam hiçbir zaman. ;)

Sen onları bulamazsın onlar isterse seni bulur. (y)

Hak veriyorum... Okulda basarili isen inan büyük firmalar seni buluyor, hatta okulu tamamlamana maddi sekilde destek oluyorlar...
Ben BMW'de calisiyorum örnegin, ve BMW her sene onlarca dersi iyi olan ögrenciyi takibe aliyor. Her türlü destek'de bulunuyor...
Üniversiteyi bitirince'de mühendis, mechatroniker vs... olarak bünyesinde ise aliyor... Hem BMW kazaniyor, hem ögrenci...

Sen basarili olmaya bak, gerisi corap sökügü gibi gelir...

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı