Nasılsınız?

Okuyup modern köle olmak pek sıcak gelmiyor bana. Jeff Bezos maaşını biriktirip Amazon'u kurmadı mesela. Ya da sundar pichai Google'ı kurmak için aldığı maaşları biriktirmedi. Ama hepsi multimilyarder şu an.
Kime göre neye göre hocam şimdi, instagram motivasyon sayfaları gibi konuşmayın Allah aşkına yaw.

Okuyup modern köle olmak pek sıcak gelmiyor bana. Jeff Bezos maaşını biriktirip Amazon'u kurmadı mesela. Ya da sundar pichai Google'ı kurmak için aldığı maaşları biriktirmedi. Ama hepsi multimilyarder şu an.
Okula gitmeyip sokaklarda sürünenlere bak bir de. Okula gitmeyip ne yapmayı planlıyorsunuz? Yatırımcı mı? Sermayeniz nerede? Başarılı olacağınız ne malum?

Altı üstü bir ekran kartı arıyorum. Yok arkadaş. Almanyada sıfır RTX 3050 (mediamarkt almanya sitesinde) 300 euro iken ben burda GT 1030 bulamıyorum. 1500 liraya satıyorlar aklım almıyor. Almanyadakiler hurdalığa atıyordur bunu hatta eğlencesine kıyma makinesine bile koyuyorlardır. Ben bulamıyorum max. 500 liralık kart nasıl 1300 1500 olabiliyor. Enteresan.

Okula gitmeyip sokaklarda sürünenlere bak bir de. Okula gitmeyip ne yapmayı planlıyorsunuz? Yatırımcı mı? Sermayeniz nerede? Başarılı olacağınız ne malum?

Başarılı olmayacağımız ne malum? Denemeden hiçbir şey başarılamaz.
Onlar Türk vatandaşı da değiller ama değil mi?

Sundar Hindistan'daydı, babası 1 yıllık maaşını verip Amerika'ya gitmesini sağladı. Şimdi kat kat fazlası var. Amerika kaçak işçileri atmıyor, bir şekilde giderseniz parayı kırarsınız.

Başarılı olmayacağımız ne malum? Denemeden hiçbir şey başarılamaz.
Denemeyi göze alıp batanlar ve intahar edenler var. Hatta bu ay emlak parasını kripto paraya yatırıp sonra da batıp intahar eden 23 yaşında bir emlakçı var.

Geri
Yukarı