NAT türü nerede?

GluLU

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Minecraft Windows 10 Edition oynamak için arkadaşlarla sunucu kurduk ama ben girerken dünyaya bağlanılamıyor diyor. Çözümü araştırdım NAT türünü açın diyorlar ama ne ayarlarda ne Minecraft'ın içinde ne de Xbox ayarlarımda böyle bir seçenek var. Nerede bu NAT türü?

1. Aynı sorun bende de olmuştu ayarlar -oyun - Xbox ağına gir oradan NAT türünü göreceksin, düzelt seçeneğine tıkla sonra yeniden denetleye tıkla sorun düzelecektir.
  2. Düzelmediyse IP değiştirmesi lazım galiba.
  3. profil ve sistem > ayarlar > genel > ağ ayarları
  4. geçerli ağ durumu'nun altında, NAT türü alanı geçerli NAT türünüz var.
  5. açık NAT: Çok oyunculu oyunlar oynayabilir ve bu oyunlara ev sahipliği yapabilirsiniz.
  6. orta NAT ise: Bazı kişilerle çok oyunculu oyunlar oynayamayabilirsiniz ve normalde bir karşılaşmanın ev sahibi olarak seçilemezsiniz.
  7. katı NAT: Yalnızca açık NAT türüne sahip kişilerle çok oyunculu oyunlar oynayabilirsiniz.
  8. kullanılamayan NAT: NAT kullanılamıyorsa bazı Xbox oyunları için grup sohbetini kullanamazsınız veya çok oyunculu oyunlara bağlanamazsın.

1706977400936.png

1. Aynı sorun bende de olmuştu ayarlar -oyun - Xbox ağına gir oradan NAT türünü göreceksin, düzelt seçeneğine tıkla sonra yeniden denetleye tıkla sorun düzelecektir.
  2. Düzelmediyse IP değiştirmesi lazım galiba.
  3. profil ve sistem > ayarlar > genel > ağ ayarları
  4. geçerli ağ durumu'nun altında, NAT türü alanı geçerli NAT türünüz var.
  5. açık NAT: Çok oyunculu oyunlar oynayabilir ve bu oyunlara ev sahipliği yapabilirsiniz.
  6. orta NAT ise: Bazı kişilerle çok oyunculu oyunlar oynayamayabilirsiniz ve normalde bir karşılaşmanın ev sahibi olarak seçilemezsiniz.
  7. katı NAT: Yalnızca açık NAT türüne sahip kişilerle çok oyunculu oyunlar oynayabilirsiniz.
  8. kullanılamayan NAT: NAT kullanılamıyorsa bazı Xbox oyunları için grup sohbetini kullanamazsınız veya çok oyunculu oyunlara bağlanamazsın.

Eki Görüntüle 2106165

Kankam ben ne demişim açıklamada? Ayarlarda Xbox ağı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı