Nays kart Amazon Prime kampanyasındaki çelişki

Techh

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ekzosfer
Merhaba.
Amazon Prime üyeliğim için dijital üyelik kampanyası içeren bir ödeme yöntemi arıyordum. Nays'ın halihazırda Mart ayına kadar birçok dijital üyeliği içeren kampanyasını görünce, uygulama içerisinden müşteri hizmetleri üzerinden iletişime geçtim. Prime üyeliğinin bu kampanyaya dahil olup olmadığı konusunda bilgi aldım ve kendileri bu kampanyaya Prime üyeliğinin dahil olduğunu belirttiler. Bunun üzerine para yükledim ve ödeme günümü beklemeye koyuldum. Ödeme gününden önce başka bir dijital üyelik için bilgi almak istediğimden dolayı kampanya detaylarına baktığımda "10TL ve üzeri harcama yapılması durumunda kampanyadan hediye tutar kazanılacaktır." benzerinde bir cümle ilişti gözüme. Sonuç olarak Prime üyeliği aylık 7.90 TL ücretle üye olunan bir platform ve yıllık üyelikleri yok. Aynı zamanda Amazon e-ticaret kampanyalarına dahil olmadığından nasıl bir sistem işliyor belli değil. Kendileri ile müşteri hizmetleri üzerinden 2 kere görüştüm fakat bir sonuca varamadım. Çelişki olduğunu iletmeme rağmen müşteri hizmetleri bir çelişki ve sıkıntı olmadığını belirtti. Basit düzeyde robotik cümlelerle hizmet verdiler. Bunun üzerine telefon üzerinden kendileri ile iletişime geçtiğimde ve müşteri hizmetlerine bu durumu ilettiğimde, ilk önce Prime üyeliğinin kampanyaya dahil olmadığını söylediler. Üstelemelerim sonucunda detaylı kontrol edip Prime üyeliğinin kampanyaya dahil olduğunu ilettiler. Asıl soruma da "Şirketler kendi aralarında anlaşma imzaladılar. Başka bir bilgi aktaramıyorum. İsterseniz Amazon ile iletişime geçin." tarzında cümleler kullandılar.
Sonuç olarak her ne kadar düşük bir tutar olsa da bu konuyu tutardan bağımsız değerlendirmeliyiz bence. Aynı şekilde Nays'ın sahibi İş Bankası'nın da müşterisiyim ve buna benzer, çelişkili bir durumu Maximum kampanyalarında da yaşamıştım. İş Bankası'ndan memnun olmakla beraber en büyük sıkıntıları benim gözümde bu açıkçası.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gerçekten garip, 2 abonelik yapmayı dener misiniz? Eğer iade gelirse gerçekten büyük bir çelişki var. Sonuç olarak nays ile prime aboneliği yapan kişilerin her birine 4TL vermesi gerekirken vermiyorsa Total'de büyük bir meblağ ortaya çıkıyor.

Merhaba.
Amazon Prime üyeliğim için dijital üyelik kampanyası içeren bir ödeme yöntemi arıyordum. Nays'ın halihazırda mart ayına kadar birçok dijital üyeliği içeren kampanyasını görünce, uygulama içerisinden müşteri hizmetleri üzerinden iletişime geçtim. Prime üyeliğinin bu kampanyaya dahil olup olmadığı konusunda bilgi aldım ve kendileri bu kampanyaya Prime üyeliğinin dahil olduğunu belirttiler. Bunun üzerine para yükledim ve ödeme günümü beklemeye koyuldum. Ödeme gününden önce başka bir dijital üyelik için bilgi almak istediğimden dolayı kampanya detaylarına baktığımda "10TL ve üzeri harcama yapılması durumunda kampanyadan hediye tutar kazanılacaktır." benzerinde bir cümle ilişti gözüme. Sonuç olarak Prime üyeliği aylık 7.90 TL ücretle üye olunan bir platform ve yıllık üyelikleri yok. Aynı zamanda Amazon e-ticaret kampanyalarına dahil olmadığından nasıl bir sistem işliyor belli değil. Kendileri ile müşteri hizmetleri üzerinden 2 kere görüştüm fakat bir sonuca varamadım. Çelişki olduğunu iletmeme rağmen müşteri hizmetleri bir çelişki ve sıkıntı olmadığını belirtti. Basit düzeyde robotik cümlelerle hizmet verdiler. Bunun üzerine telefon üzerinden kendileri ile iletişime geçtiğimde ve müşteri hizmetlerine bu durumu ilettiğimde, ilk önce Prime üyeliğinin kampanyaya dahil olmadığını söylediler. Üstelemelerim sonucunda detaylı kontrol edip Prime üyeliğinin kampanyaya dahil olduğunu ilettiler. Asıl soruma da "şirketler kendi aralarında anlaşma imzaladılar. Başka bir bilgi aktaramıyorum. İsterseniz Amazon ile iletişime geçin." tarzında cümleler kullandılar.
Sonuç olarak her ne kadar düşük bir tutar olsa da bu konuyu tutardan bağımsız değerlendirmeliyiz bence. Aynı şekilde Nays'ın sahibi İş Bankası'nın da müşterisiyim ve buna benzer, çelişkili bir durumu maximum kampanyalarında da yaşamıştım. İş Bankası'ndan memnun olmakla beraber en büyük sıkıntıları benim gözümde bu açıkçası.

Temsilcilerin birçoğunun bir şeyden haberi yok.
Ben de Amazon Prime için düşünmüştüm.
Ama kampanya detaylarında 10 TL altına bir şey vermeyeceği yazıyordu. O yüzden Nays ile almamıştım.
Kampanya detaylarında ne yazıyorsa maalesef o. Temsilciler veriyor dese bile inanmayın.
Banka kartımdan naysa para yükleyecektim hesaba geçmemişti. Temsilci bana açıklamaya IBAN yazdınız mı? Diyor. :D Diyorum kartla yükleyince yazma yeri yok. Yazmanız gerekliydi diyor.

Amazon Prime Üyeliği Hediye! bu karta bakabilirsin istiyorsan kendim daha denemedim 1000 kişi sınırlı yazdığı için. Ama çalışıyorsa güzel.

Gerçekten garip, 2 abonelik yapmayı dener misiniz? Eğer iade gelirse gerçekten büyük bir çelişki var. Sonuç olarak nays ile prime aboneliği yapan kişilerin her birine 4TL vermesi gerekirken vermiyorsa Total'de büyük bir meblağ ortaya çıkıyor.
2 abonelik için ödeme yapma şansım yok maalesef. Zaten alışverişler ayrı ayrı değerlendirilip tutarlar ona göre yatırılıyor muhtemelen.
Temsilcilerin birçoğu bir şeyden haberi yok.
Ben de Amazon Prime için düşünmüştüm.
Ama kampanya detaylarında 10 TL altına bir şey vermeyeceği yazıyordu. O yüzden Nays ile almamıştım.
Kampanya detaylarında ne yazıyorsa maalesef o. Temsilciler veriyor dese bile inanmayın.
Banka kartımdan naysa para yükleyecektim hesaba geçmemişti. Temsilci bana açıklamaya IBAN yazdınız mı? Diyor. :D diyorum kartla yükleyince yazma yeri yok. Yazmanız gerekliydi diyor.
Nereden baksanız saçmalık işte. Kampanya birimine bu durumun iletilmesini istediğimi ilettim. Bu konuda bile sağlıklı destek sağlayamadılar bana. Bir kampanyadan yararlanmak için bu kadar uğraşacaksak vay halimize.

2 abonelik için ödeme yapma şansım yok maalesef. Zaten alışverişler ayrı ayrı değerlendirilip tutarlar ona göre yatırılıyor muhtemelen.

Nereden baksanız saçmalık işte. Kampanya birimine bu durumun iletilmesini istediğimi ilettim. Bu konuda bile sağlıklı destek sağlayamadılar bana. Bir kampanyadan yararlanmak için bu kadar uğraşıp deşeceksek vay halimize.

Kampanya birimine iletmek yerine kendiniz yazmanız daha iyi bence. Ben öyle yapıyorum.
İletişim Formu | Türkiye İş Bankası A.Ş. sorun itirazdan veya diğer seçeneklerden Nays'ı seçip talep açabilirsiniz.

Kampanya birimine iletmek yerine kendiniz yazmanız daha iyi bence. Ben öyle yapıyorum.
İletişim Formu | Türkiye İş Bankası A.Ş. sorun itirazdan veya diğer seçeneklerden Nays'ı seçip talep açabilirsiniz.
Teşekkür ederim. Buradan durumu kendilerine bildireyim fakat düzelteceklerini hiç düşünmüyorum. Aynı şekilde Maximum kampanyalarında çelişki bulunuyordu. Müşteri hizmetleri üzerinden kendilerine bu durumu ilettim. Haklı olduğum söyleyip teşekkür edip kayıt almışlardı. Ondan sonraki aylarda kampanya şartları değişmemişti.

Teşekkür ederim. Buradan durumu kendilerine bildireyim fakat düzelteceklerini hiç düşünmüyorum. Aynı şekilde iş bankasında maximum kampanyalarında çelişki bulunuyordu. Müşteri hizmetleri üzerinden kendilerine bu durumu ilettim. Haklı olduğum söyleyip teşekkür edip kayıt almışlardı. Ondan sonraki aylarda kampanya şartları değişmemişti.

Garipmiş.
Bankaya ve naysa o kadar talep açmışımdır ki artık bıkmışlardır benden.
Ama taleplerimin hepsini de çözdüler şu zamana kadar.

Mesela oyun alışveriş harcaması maximumda vardı. Naysa gelince Nays'tan yapim TL olarak gelsin dedim.
Nays kur farkı adı altında komisyon alıyor. Bir de tüm bankalar yapıyor diyor. E İş Bankası yapmıyor :D?

Geri
Yukarı