Nazi'ler Kışı bekleyip saldırsaydı?

Nazi'ler kışı bekleyip saldırsaydı?

• Kızıl Meydan'da SS Marşı

Oy: 23 24,5%
  • Sovyet'lere toparlanmaları için zaman vermek

Oy: 14 14,9%
  • Captain America gelir ve olağanüstü kalkanı ile alman ordusunu dağıtır

Oy: 57 60,6%

• Oy verenlerin toplamı
    94
@Moon 21 O iyi insanların çocuklarından da kötüler çıkacak. Karakter meselesi bu ne kadar iyi yetiştirirsen yetiştir içlerindeki kötülük elbet ortaya çıkıyor. Kurunun yanında yaşta yanmak zorunda.

Evet. Tek kutup. Benim demek istediğim artık kimse pek umursamıyor, yani Racon kesemiyor, Huawei'i Play Doh hamuruna çevirdi de ne oldu? insanlar Huawei almaktan mı vazgeçti? Ticaret Savaşında Çin hala Abd'nin önünde.

Bence tüm ülkeler ve başta biz ABD'yi umursamalıyız. Bizim gibi ülkeleri zaten Twitter'dan o meşhur twitleriyle bertaraf edebiliyor. Ancak Çin, ABD için çok büyük bir lokma. Huawei'ye ciddi bir zarar verdiği söylenemez, evet, hatta bu olay, Huawei'nin Çin pazarında daha fazla satılmasını sağladı ancak Trump, istediğinde Huawei'yi sarsabileceğini gösterdi. Diğer yandan Çin ise buna karşılık ABD'ye aynı ölçüde tepki veremedi.

Çok farklı bir yandan bakarsak tarihin en mantıksız savaşlarından biri. Beyin ve kalbin savaşması gibi bir şey. İkisi içinde ölümcül sonuçlar doğurabilir. Trump, Hitler gibi agresif ve aceleci davranıyor ama kazanan taraf ABD olacak bence.

Evet. Tek kutup. Benim demek istediğim artık kimse pek umursamıyor, yani Racon kesemiyor, Huawei'i Play Doh hamuruna çevirdi de ne oldu? insanlar Huawei almaktan mı vazgeçti? Ticaret Savaşında Çin hala Abd'nin önünde.
Sadece Huawei ambargosuna bakarak ''Play-Doh'' oyun hamuruna çevirdi demek biraz komik olmuş. Çin dediğin ülkenin Dünya'da mal satmadığı ülke yok ve gelecekte de yeni süper güçün kim olacağı açık ve net. Amerika'da neredeyse neyin altını kaldırırsan Çin malı ve bu demek oluyor ki Çin'in uygulayacağı bir ambargo ikisini de batırır. Yaptıkları rest çekmekten başka bir şey değil gazlarına gelmemek gerekiyor🙂

Sadece Huawei ambargosuna bakarak ''Play-Doh'' oyun hamuruna çevirdi demek biraz komik olmuş. Çin dediğin ülkenin Dünya'da mal satmadığı ülke yok ve gelecekte de yeni süper güçün kim olacağı açık ve net. Amerika'da neredeyse neyin altını kaldırırsan Çin malı ve bu demek oluyor ki Çin'in uygulayacağı bir ambargo ikisini de batırır. Yaptıkları rest çekmekten başka bir şey değil gazlarına gelmemek gerekiyor🙂
Arkadaş Abd'yi filmlerden izleyerek çok etkilenmiş (Transformers gibi) Abd çok güçlüdür kimse yenemez🙃 Çin'in Üretim hacmi Abd'yi 2'ye katlıyor

Sadece Huawei ambargosuna bakarak ''Play-Doh'' oyun hamuruna çevirdi demek biraz komik olmuş. Çin dediğin ülkenin Dünya'da mal satmadığı ülke yok ve gelecekte de yeni süper güçün kim olacağı açık ve net. Amerika'da neredeyse neyin altını kaldırırsan Çin malı ve bu demek oluyor ki Çin'in uygulayacağı bir ambargo ikisini de batırır. Yaptıkları rest çekmekten başka bir şey değil gazlarına gelmemek gerekiyor[emoji846]

Huawei ambargosuna bakarak Huawei'yle hamur gibi oynadığını belirttim, yanlış mı? Kimin süper güç olarak varlığı sürdüreceğini zaman gösterecektir.

Arkadaş Abd'yi filmlerden izleyerek çok etkilenmiş (Transformers gibi) Abd çok güçlüdür kimse yenemez[emoji854] Çin'in Üretim hacmi Abd'yi 2'ye katlıyor

O "Arkadaş?" film izlemeyi bırakalı 9-10 yıl oldu neyse ki. Sırf bilimle uğraşırım ki ben ABD'ye güç veren faktörlerden birinin bilim olduğunu bilirim. Bu yüzden şu anda yenilmez oluyor. Kullandığınız teknolojinin nerede üretildiğinden çok nereyle bağlantısı var ona da bakın.

Çin'in içinde sıkıntılar oluşabilir zamanla. Adamları devlet Age of Empires köylüsü gibi kullanıyor. Köylüysen şehire göç edemiyorsun, her yerde sınıf ayrımı var, düzeni sağlamak için çok garip uygulamaları var, iç isyan çıkmaması için bir neden yok.

İranda'da aynı şey vardı. Mollalardan ve katı rejimden halk bıktığı için, herşeye rağmen sokaklara çıkmıştı, isyan oradada büyük. Amerika'nın müdahale etmesine gerek yok bence.

Naziler kışı bekleselerdi bile bir işe yaramayacaktı. Çünkü Hitler çok ama çok yanlış politikalar izledi. Örnek vermek gerekirse Stalingrad alındı, ama Hitler'in muhteşem (!) taktiklerinden dolayı Ruslar Yan taraflardan daldılar ve Stalingrad'ı bir çember içine aldılar. Sonrasında ne olduğunu az çok tahmin ediyorsunuzdur. O olaydan sonra da Berlin'e kadar girdiler işte.
Ama diyelim ki Hitler Stalingrad'ı kaybetmedi, işte o zaman da bir yıl aradan sonra Normandiya Çıkarması yapılırdı ve sonuç Almanların çok pis bir şekilde arkalanmaları olurdu.
Şimdi kışın bitmesini beklediklerini düşünelim. O sırada Ruslar toparlanabilirlerdi ve doğuda SSCB batıda ABD ve İngiltere ile uğraşmalarının mümkünatı yoktu.
Kısaca; ABD, İngiltere ve Rusya'nın bulunduğu bir müttefikliğe tek başına dalmak yürek ister. Ama, sadece yürek sayesinde hiçbir zaman savaş kazanılmamıştır.
Şu ABD ve Çin meselesine de gelelim. Çin ABD'yi silip süpürür, çünkü hem üretimi ABD''den birkaç kat daha fazla hem de yeni bir İpek Yolu kurma derdinde. Bu proje bitince de Çin'in şimdiki gücü yetmezmiş gibi o zaman nasıl bir ekonomik güce sahip olacağını da siz düşünün.

Naziler kışı bekleselerdi bile bir işe yaramayacaktı. Çünkü Hitler çok ama çok yanlış politikalar izledi. Örnek vermek gerekirse Stalingrad alındı, ama Hitler'in muhteşem (!) taktiklerinden dolayı Ruslar Yan taraflardan daldılar ve Stalingrad'ı bir çember içine aldılar. Sonrasında ne olduğunu az çok tahmin ediyorsunuzdur. O olaydan sonra da Berlin'e kadar girdiler işte.
Ama diyelim ki Hitler Stalingrad'ı kaybetmedi, işte o zaman da bir yıl aradan sonra Normandiya Çıkarması yapılırdı ve sonuç Almanların çok pis bir şekilde arkalanmaları olurdu.
Şimdi kışın bitmesini beklediklerini düşünelim. O sırada Ruslar toparlanabilirlerdi ve doğuda SSCB batıda ABD ve İngiltere ile uğraşmalarının mümkünatı yoktu.
Kısaca; ABD, İngiltere ve Rusya'nın bulunduğu bir müttefikliğe tek başına dalmak yürek ister. Ama, sadece yürek sayesinde hiçbir zaman savaş kazanılmamıştır.
Şu ABD ve Çin meselesine de gelelim. Çin ABD'yi silip süpürür, çünkü hem üretimi ABD''den birkaç kat daha fazla hem de yeni bir İpek Yolu kurma derdinde. Bu proje bitince de Çin'in şimdiki gücü yetmezmiş gibi o zaman nasıl bir ekonomik güce sahip olacağını da siz düşünün.
Katılıyorum. En büyük etkenlerden biriside Abd. Hitler Abd'ye savaş açmasaydı, önce Rus cephesinde savaşı kazanıp SSCB'yi ele geçirip sonra Abd'ye savaş açmalıydı. 3 Taraftan kıskaca alındı. ve Rus cephesinde generallerine bıraksaydı bence Almanlar Aziz Vasil Katedrali'ne Reich bayrağını dikmişti.
Askerler kış mühimmatlarından yoksundular. Hitler'in aceleci tavrı yüzünden kaybettiler. Bir konuya katılmıyorum, Nazi Almanyası bu 3'lü ittifağa karşı tek başına savaşacak mükemmel generallere sahipti. Almanların tek eksikliği donanmasıydı. Donanması zayıftı ve İngilizler denizlerde göz açtırmıyordu. Çin-Abd meselesine gelince Abd her yerde kaybeder. Vietnam, Afganistan.. Ordusunun yarısı Paralı Asker. Paralı askerlerde vatan duygusu olmaz. Çin'in müthiş üretim gücü var, Savaş durumunda 1 günde binlerce askeri tank mühimmat falan üretebilir. 1 milyar 300 milyon nüfusdan bahsediyoruz. Erzak, tarım olarakda kendi kendine yetebilen bir ülke. Çin çerez gibi asker gönderir cepheye. Adamlar zaten nüfusu azaltmaya çalışıyorlar, Fırsat geçer ellerine, sal gitsin, Ordusundaki Teknolojide baya iyi. Abd Havada alır ama. Havada Abd ile kapışabilecek ülke yok, Ama savaşın sonunda Abd kaybeder, çünkü üretim daha az ve ekonomisi çökecek, gönderecek asker kalmamaya başlayacak. Çin'in bu dertleri olmaz bence.
ABD zaten en güçlü ülke bence.Dolar kimde ise, o kazanır.
Ciddimisin
Huawei ambargosuna bakarak Huawei'yle hamur gibi oynadığını belirttim, yanlış mı? Kimin süper güç olarak varlığı sürdüreceğini zaman gösterecektir.

O "Arkadaş?" film izlemeyi bırakalı 9-10 yıl oldu neyse ki. Sırf bilimle uğraşırım ki ben ABD'ye güç veren faktörlerden birinin bilim olduğunu bilirim. Bu yüzden şu anda yenilmez oluyor. Kullandığınız teknolojinin nerede üretildiğinden çok nereyle bağlantısı var ona da bakın.
Kanka Çin'in Onlarca Teknoloji şirketi var, Bilim'dede ilerdeler, ve Bilim olarak sadece Abd üstün değil
Çin'in içinde sıkıntılar oluşabilir zamanla. Adamları devlet Age of Empires köylüsü gibi kullanıyor. Köylüysen şehire göç edemiyorsun, her yerde sınıf ayrımı var, düzeni sağlamak için çok garip uygulamaları var, iç isyan çıkmaması için bir neden yok.

İranda'da aynı şey vardı. Mollalardan ve katı rejimden halk bıktığı için, herşeye rağmen sokaklara çıkmıştı, isyan oradada büyük. Amerika'nın müdahale etmesine gerek yok bence.
Abd daha kötü durumda, Siyahilere baskı uyguluyor, ve halk düşünce olarak 2 ye ayrılmış durumda.
Çin Abd'yi tek alır.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı