Nazilerin Gustav Topu

Yatmadan önce son mesajlarımı yazayım :)

Top çok kötüydü, Adolf Hitler'in fantezi saçmalıklarından bir tanesi. Maus ve P. 1000 Ratte gibi fantezi ürünlerinden bir tanesidir. Topun bir kere mantığı yanlış. Gustav'ın namlu çapı 800mm. 800mm büyüklüğünde bir mermiyi ateşlemek demek, topun her ateşlenmesinde namlunun çok ağır aşınması demek. Top ateşlendiği zaman, içerideki yiv düzenini bozuyordu ve Gustav'ın 800mm'lik namlusunu yıpratıyordu. Gustav her ateşlendiğinde çok masraf çıkartıyordu, o namluyu onarmak demek...

Naziler çok nadir kullandılar bu silahı.
Yarım saate yüklüyorlardı sanırım mermiyi :) Ama dediğiniz gibi çok açık hedefti. Uçaklar tarafından vurulmuştu sanırsam.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Efsane ses. War Thunder oynarken duymak çok normaldir :)

@painkiller Bak bu sefer de BF1942 geldi aklıma. İnadına mı yapıyorsunuz yahu yok işte oynayamıyoruz. 😄

Çok haşmetliymiş.

Ben her zaman hızdan yanayım. Ağır ve yavaş ögeleri sevemiyorum.

Yine de "piyade ve tankın girmediği yer zaptedilmemiştir" derler. Bir bölgeye girdikten sonra orada üslenmek için ağır tank, obüs, havan vb. önemlidir diye düşünüyorum. Bir de hızlı savaş için baskın etkisi de hayati bence. Baskın etkisini bir şekilde kaybedersen artık direnç ve sağlamlık öne çıkıyor.

Görüntü olarak güzel olsada kullanışlı bir savaş aleti değildir. Atış gücü çok yüksek evet ama onu kullanmak için çok uğraşmak gerekiyor. Hareket etmesi için demir yolu döşenmesi gerekli, mermi yüklenmesi çok seri değil ayrıca açık hedef boyutundan dolayı. Hitler'in savaş aletleri büyük olsun takıntısı üzerine üretilen aletlerden birisidir. Bunla ilgili belgesel mevcuttu yanlış hatırlamıyorsam.

@ust_sel eski oyunlar vazgeçilmezdir biliyorsun:) Maalesef ben eksikliklerini çekiyorum hala. Bence Remastered olayı bunlar için yapılmalıydı:) Bu arada Battlefield 1942 müziğini bilmeyenler de oyun oynuyorum demesin lütfen:)

Ses sonlayalım hemen:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Müzik çalarken ben🤣:

Ekran Resmi 2019-05-10 14.49.46.png

Son düzenleme:
@ust_sel eski oyunlar vazgeçilmezdir biliyorsun:) Maalesef ben eksikliklerini çekiyorum hala. Bence Remastered olayı bunlar için yapılmalıydı:) Bu arada Battlefield 1942 müziğini bilmeyenler de oyun oynuyorum demesin lütfen:)

Ses sonlayalım hemen:

Müzik çalarken ben🤣:

Eki Görüntüle 392867

Tek oyuncu modu ve co-op'u da en az çoklusu kadar eğlenceli bir multiplayer oyunuydu. Hatta bunun selefi vardı BF2, onda co-op modu olmadığını öğrenince yıkılmıştım. Üstelik döneminin pek çok oyununun aksine iki tarafla da oynayabiliyordun. Sonra Road to Rome genişleme paketleri mi gelmedi, Desert Combat modlar mı gelmedi... EA her güzel şeyi olduğu gibi bunu da öldürdü. Dediğin gibi saçma sapan Remastered'lar oldu bu olmadı. (CoD MW hariç diyeyim de çarpılmayayım! 😄)

Savaş biraz daha uzun sürseydi üstün alman silah teknolojisi sayesinde ve tabi ilk başta bu teknoloji birazda yahudi bilim adamları sayesinde yükselmiştir , ancak onların kovulması yakılması ve almanların tüm dünya ile savaşmak zorunda kalmaları(daha doğrusu kendileri saldırmaları)sonucu savaş erken bitmiştir.

Yoksa dünyanın en iyi makinalı tüfekleri , piyade tüfekleri , ilk jet almanlarda idi. Ancak yetişmedi ve o ruslara saldırmayacaklardı diyip kaçıyorum :)

Bir WW2 belgeselinde yüksek maliyet, uzun süren üretim ve lojistik zorluğu nedeniyle rafa kaldırıldığı söyleniyordu. Alman liderin bu tür projelere desteğinin propaganda aracı ve düşman üzerindeki psikolojik etkisi sebebiyle olduğunu düşünüyorum. Yoksa pratikte zaten kaynak israfı.

Zaten sonlara doğru teknolojiye ağırlık verip V2 füzelerini geliştirmiş ve Londra'ya fırlatmaya başlamışlardı ki savaş bitti. Sonrasında da yanlış hatırlamıyorsam Paperclip operasyonuyla roket bilimciler Amerika'ya götürüldü ve Ay'a gönderilen roketleri geliştirdi bu adamlar. Amerika'nın ilerleyen yıllarda geliştirdiği casus uçak ve savaş jetlerinde o dönemin Alman mühendisliğinin net izleri vardır.

Geri
Yukarı