Ne kadar çok TLOU hayranı varmış

Hocam oynayacağım ama ailemle olunca oynayamıyorum. Herkesin ortasında o dünyaya katılamam ben. İmkanı yok hocam. Ama iyi oyun.

Hocam bende 13 yaşındayken GTA 5'in sapık görevini yapmıştım ama altıma ede ede tam o sahneden çıktı abim oturma odasını bastı yüreğime indi.

Zamana göre değişir. Durgun olduğum günlerde Inside, Celeste tarzı indie oyunları oynamayı severken mutlu ve heyecanlı olduğum zaman RDR, TLoU ve GoW tarzı oyunları tercih ederim.
Celeste ile kanser olmuştum, 3300 kez ölmüş olmam lazım. Hikayesine fazla ısınamasam da tatlı bir oyundu. Klavye zorunluluğu vardı o zaman, ölüm sayısında büyük etken. Oynayacak olursa gamepad ile oynasın mutlaka.

Inside wishlist içerisinde sırasını bekliyor. 11 Şubat'ta indirim görürse düşünüyorum.

Eklemek gerekirse To the Moon ve GRIS beğendiğim yapımlardan olmuştu. Göz atılabilir.

GoW serisine giremedim ama Yunan mitolojisine zaafım var. Arzuladığım yapımlardan. Fırsatım olursa kaçırmak istemem. Supergiant'dan Hades bu noktada beni kamçıladı, sayesinde oturdum mitoloji okudum.

Pek ruh hali ile değişiyor mu bilemiyorum. Vaktim olduğunda ayrım yapmadan girişiyorum. Tek oturuşta bitirmeyi severim. Bu yüzden uzun soluklu yapımlara bir ön yargım var. RPG olursa ayrı.

Aynı şey RDR için de geçerli. Bunaltıyor AAA oyunlar.
Arada farklı oyunlar denemek güzel olabilir. 2 gün önce Metro 2033'ü, bugün de Metro Last Light'i bitirdim. Bugün zar zor Metro Exodus için 70 GB indirebildim. Yarın başlayacağım. Tavsiye ederim. Güzel seriymiş. Oyunu bitirdiğim zaman inceleme de yapacağım.

Pek ruh hali ile değişiyor mu bilemiyorum. Vaktim olduğunda ayrım yapmadan girişiyorum. Tek oturuşta bitirmeyi severim. Bu yüzden uzun soluklu yapımlara bir ön yargım var. RPG olursa ayrı.
Tek oturuşta tek bitirdiğim oyun Detroit Become Human'dır. 10 saat aralıksız oynamıştım.

Arada farklı oyunlar denemek güzel olabilir. 2 gün önce Metro 2033'ü, bugün de Metro Last Light'i bitirdim. Bugün zar zor Metro Exodus için 70 GB indirebildim. Yarın başlayacağım. Tavsiye ederim. Güzel seriymiş. Oyunu bitirdiğim zaman inceleme de yapacağım.
Exodus harici kütüphanede yatıyor diğer oyunlar. Her seferinde arka plana atıyorum Metro serisini. Başlayalım o halde. Teşekkür ederim tavsiye için.

Isınamadığım seri. Bazıları da cıvkını çıkartana kadar gündeme getirdiği için mide bulandırdı bir süre sonra, iyice soğudum.

Aynı şey RDR için de geçerli. Bunaltıyor AAA oyunlar. Indie oynayın, asıl hazine orada. :)
Ne kadar güzel olursa olsunlar, benim için asla TLoU ve RDR 2 kalitesinde değiller. Zevk meselesi.

Ne kadar güzel olursa olsunlar, benim için asla TLoU ve RDR 2 kalitesinde değiller. Zevk meselesi.
Aradığın kaliteye göre değişiyor. Bana göre ''şu daha iyidir, bu daha iyidir, şu bunun yanına yaklaşamaz'' gibi cümleler çok öznel kalıyor.

Hikayeye diğer etmenlerden daha çok önem veren biriyim. Örnek verdiğin oyunların her ikisinin de konu aldığı hikaye iyi değil. SOMA ve To the Moon gibi yapımların yanında oldukça yüzeysel kalıyorlar. Tamamıyla ele alındığı zaman TLoU ve RDR sollayabilir, bu noktada herhangi bir itirazım yok. Ama hikaye seçimi gerçekten boş bu iki yapımın. Bu da oyundan kopmana neden oluyor, en azından ben kopuyorum 😅

Aslında ben de öznel konuşuyorum. Herkese göre değişkenlik gösterecektir muhakkak.

Geri
Yukarı