Ne kadar zamanda ne kadar para biriktirdiniz?

Yer
Eskisehir
Daha fazla  
Herkese günaydın,

RTX 3070'li sistem için para biriktirmeye başladım. Haftalık 12 Euro alıyorum. Siz mesela ne kadar zamanda belirli bir miktar biriktirdiniz? Para biriktirme rekorunuz nedir?

Herkese günaydın,

RTX 3070'li sistem için para biriktirmeye başladım. Haftalık 12 Euro alıyorum. Siz mesela ne kadar zamanda belirli bir miktar biriktirdiniz? Para biriktirme rekorunuz nedir?

Ben maksimum 1100TL biriktirdim, o da 3 yıllık bayram harçlıklarının toplamı. Babama PC aldırırken fayda sağlamak amacıyla babama verdim.

Herkese günaydın,

Her sene 1,5 TL harçlık alırsam 1 TL'sini kumbaraya atarım. 5 TL alırsam 2 TL ile tost alır geriye kalanıda biriktiririm. Her sene yaklaşık 110-160 TL arası para çıkar kumbaradan . Daha fazla alsa daha fazla atarım.

Hocam 160 bin gibi büyük bir meblayı nasıl biriktirdiniz? Çoğu ailenin yıllık kazancı o kadar değil. Büyük başarı.
Dövizle kazandığım için açıkçası hiçbir harcamamdan kısmam gerekmedi, her ay kart limitimi sonuna kadar doldurdum. 160 bin TL döviz kurlarına ve alım gücüne bakılırsa büyük bir para değil, Türkiye'de insanların kazancı olması gereken standartların kat kat altında.

Dövizle kazandığım için açıkçası hiçbir harcamamdan kısmam gerekmedi, her ay kart limitimi sonuna kadar doldurdum. 160 bin TL döviz kurlarına ve alım gücüne bakılırsa büyük bir para değil, Türkiye'de insanların kazancı olması gereken standartların kat kat altında.
Evet hocam haklısınız. Yıllık kazancınızı sorabilir miyim?

Geri
Yukarı