Hayatınızın sonuna kadar yetecek para ne kadar?

Asgari ucretin yettigi bir ulkede yasasaydik ne olurdu utopik hesaplayayim.

80 yil omur, 18 yasindan itibaren basliyor birey kendi para harcamaya.
62 yil para harcayacak.
744 ay eder.
744 * 4253 = 3,164,232 TL oluyor. Zamsiz.
Ev kirasını çıksak bana asgari ücret yeter aslında. Hazıra dağ dayanmaz vs diyorlar sanki şu an yatlarda katlarda yaşıyorum da. Zaten hayatım boyunca hep küçük yerlerde yaşadım şu an param çok olsa bile yine küçük bir ilde yaşardım.

Ben kendimi hesabımı yaptım güncel kurla 500k dolar rahat yetiyor. Tabii paranın değerini koruyabilmek önemli onu nasıl yapardım bilmiyorum 😄
1 milyonum olsun yeter. Faize yatırırım aylık 15 16 bin gelirim olmuş olur. Anapara da sabit durur. :D
Anapara erimez mi öyle? Sadece faizle olmaz bence ömür boyu sürmez o macera 😄
Benim açımdan işin dini boyutu da var tabii.

1 milyar dolar.

1.000.000.000 x 17.16 = 17.160.000.000 lira.

55 yıl daha yaşasak günlük 854.794 yapıyor.

Hiç çalışmadan ömür boyu, ölünce çocuklara, onlarda ölünce torunlara bile yeter 😄

Ev kirasını çıksak bana asgari ücret yeter aslında. Hazıra dağ dayanmaz vs diyorlar sanki şu an yatlarda katlarda yaşıyorum da. Zaten hayatım boyunca hep küçük yerlerde yaşadım şu an param çok olsa bile yine küçük bir ilde yaşardım.

Ben kendimi hesabımı yaptım güncel kurla 500k dolar rahat yetiyor. Tabii paranın değerini koruyabilmek önemli onu nasıl yapardım bilmiyorum 😄

Anapara erimez mi öyle? Sadece faizle olmaz bence ömür boyu sürmez o macera 😄
Benim açımdan işin dini boyutu da var tabii.
Evet Türkiye'de bu sistemle erir maalesef :D

Bana 1,5-2 milyon dolar verin hem kendim hem çocuklarım hayatları boyunca çalışmasın. (hesaba %5-6 USD yıllık enflasyonu dahildir.) 🥺

Geri
Yukarı