Ne keşfetmek isterdiniz?

Siz birilerine "yobaz" dedikçe -ki hiç üstüme alınmam bu ve bunun gibi lakapları- birileri de size "çomar" diyecektir. Ondan mütevellit, görüş farklılıklarımızı saygı çerçevesinde tartışmalı, kendi kendimize böyle saçma sapan kavga etmemeliyiz. Emin olun bu bize faydadan çok zarar verir.

Bak şimdi ne geldi aklıma. Aslında "saygı" yükleyen bir aşı falan fena olmazdı ha?
Yobazın ne demek olduğunu biliyorsun herhalde. Neyse konuşmak istemiyorum. İğneleme yapmaya çalışmayın.

Buyurun arkadaşlar. Soru açık. Bakalım nasıl zehir gibi kafalar varmış. :D

Mesela ben işlemcilerde nm küçültmek adına işlemci içindeki transistörü iki yada üç ayrı parçaya ayırıp, içindeki yüklerin ışınlanma yoluyla birbirine iletilmesini yapabilmek isterdim. Anakartta 3 işlemci olurdu ama işlemciler 2-3 nm olurdu.

Babamın hatrına yapmayacağım için de, zengin falan olurdum galiba. :D
Türkiye'ye nasıl kurtaracağımızı.

Yobazın ne demek olduğunu biliyorsun herhalde. Neyse konuşmak istemiyorum. İğneleme yapmaya çalışmayın.
Ben iğneleme yapmaya çalışmıyorum. Sizin gereksiz bir agresifliğiniz var sanki. Aynı görüşte olsak bile bu görüşümüzü saygı ile paylaşmamız gerektiğini söylüyorum.

Ben iğneleme yapmaya çalışmıyorum. Sizin gereksiz bir agresifliğiniz var sanki. Aynı görüşte olsak bile bu görüşümüzü saygı ile paylaşmamız gerektiğini söylüyorum.
"din konusunda başkalarına baskı yapmaya yönelen, dinsel bağnazlığı aşırılığa vardıran (kimse)". Bu tipte olan ve milletimizi yanlış yollara sürmeye çalışan insanlara neden agresif olmayayım dostum. Ve yobaz kelimesinin kötü bir kelime olduğunu düşünmüyorum. Anlamı hoş değil ama bu tür insanlara söylenecek şey budur. Cömerte cömert, yakışıklıya yakışıklı demek nasılsa yobaz yobaz demekte aynıdır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı