Ne mezunusunuz, ne iş yapıyorsunuz?

Barisdkmn

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5 11400f
Rx 6600
Meslek
Öğrenci
Üniversiteye hazırlanıyorum ve aklımda bir meslek oluşması açısından size danışmak istedim. Okuduğunuz bölümler neler ve bölümünüzü önerir misiniz? Şu an aklımda uçak mühendisliği veya bilgisayar mühendisliği var. Sıralamam yetmezse elektrik elektronik veya herhangi bir mühendislik dalı istiyorum. Matematik ve fiziği seven birine hangi bölümü önerirsiniz?

Üniversiteye hazırlanıyorum ve aklımda bir meslek oluşması açısından size danışmak istedim. Okuduğunuz bölümler neler ve bölümünüzü önerir misiniz? Şu an aklımda uçak mühendisliği veya bilgisayar mühendisliği var. Sıralamam yetmezse elektrik elektronik veya herhangi bir mühendislik dalı istiyorum. Matematik ve fiziği seven birine hangi bölümü önerirsiniz?

Eğer ön lisans düşünürsen bilişim güvenliği teknolojisini tavsiye ederim.

Eğer ön lisans düşünürsen bilişim güvenliği teknolojisini tavsiye ederim.

Hocam en kötü 4 yıllık bir bölüm istiyorum, hatta muhtemelen gideceğim bölüm İngilizce eğitim vereceğinden hazırlıkla birlikte 5 yıl olacak. Lisans, ve yüksek lisansla ilgili pek bilgiye sahip değilim.

BAU- Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik mezunuyum. Açıktan AÖF Lojistik te bitirdim 2 yıllık. Geçen yaz mezun oldum, daha önce de staj yaptığım firmalardan biri olan Şişecam/Paşabahçe de, Stratejik operasyon ve son kontrol lojistik hizmetleri işlemlerinde çalışıyorum. Departman olarak kendi içinde bölündüğümüz için direkt şu departmana bağlıyım diyemem ama ana sorumlumuz Pazarlama bölümünden. EA mezunu olduğum için EA içinde en mantıklı bölümü seçmeye çalıştım, SAY kısmımda fena değildi daha doğrusu sadece matematik ve biyoloji ile aram iyiydi. SAY 230k, EA 72K, SÖZ 10k daydım. İsimden gayet memnunum güncel ekonomik ve finansal gelişmeler ile iç içeriz bazı günlerde fabrikadan holdinge geçiyoruz. Maaş konusunda benim sektörümde merak konusudur, yeni başlayan herhangi bir mühendisten fazla alıyorum diyebilirim. Meslek için yol göstermem zor size çünkü hedef ve idealler arası farklılıklarımız var düşünce olarakta. Kendinizden daha detaylı bahsederseniz, öneride bulunabilirim. Fakat ilk büyük önerim daha staj zamanınızda hangi sektörde olursanız olun adı sayılır bir firmada staj görmek veya çalışmak için çabalayın. Bir markanın ismini söylediğiniz de bile ne kadar önemli olduğunu anlayacaksınız.

Veterinerlik bölümü mezunuyum bilgisayar ve güvenlik sistemleri üzerine dükkan açmıştım pandemide kapattım şu an müşteri hizmetlerinde çalışıyorum :( bölüm seçerken parasını vs düşünmeden severek yapacağın bir bölümü ve zorluğuna göre bir seç. Ben aile zoru ile veterinerliğe gittim ve hiç bu mesleği yapmadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı