Ne olacak bu Fenerbahçe'nin hali?

Marul Cloud kaçacak daha. Şampiyon Galatasaray yazdıracağız.
Komik olmayan bir Karbonat Erol ve Marul Cloud şakası.
Haklısın. Pelkas, Perotti ayarında 1-2 tane daha oyuncu lazım FB'ye. Savunmaya da 1 tane lider özellikli birisini bulmalılar. Lemos, Tisserand gibi 2 tane el bombasıyla şampiyonluğa oynayamaz FB.
Tisserand'ın hataları göz ardı ediliyor. Aslında çok büyük sıkıntımız var defans hattında. Beklerimiz iyi ancak şuan ki hiçbir stoperimiz şampiyonluğa oynayacak Fenerbahçe kadrosunda yer alamaz.
Sezon sonunda görürsün şampiyonu. Avrupada 40 maçta 2 galibiyet alan takım taraftarı seni 😂 .
Biraz toxic olmamış mı hocam? Gerek yok bu kadar yükselmeye. Seviyeli bir şekilde sohbet edelim.
Fenerbahçe'nin en büyük problemi saha içindeki dağılımıdır. Oyuncular birbirinden uzak hem de hareketsizler. Fenerbahçe topu rakip sahaya yığdığı zaman rakip takımın oyuncusu topu Altay'a kadar tek başına getirebiliyor. En önemli konu ise takımın teknik direktörünün bir an önce değişmesi ve taktisyen birinin gelmesi gerekiyor💛💙.
Orta saha fiziken oyunu kontrol altına alabilecek kadar güçlü değil. Ve dediğin gibi aşırı dağınık ve geniş oynuyorlar. Gençlerbirliği maçındaki gibi güle oynaya 5 atan şekilde oynasak çok daha iyi olur.
Haklısın. Pelkas, Perotti ayarında 1-2 tane daha oyuncu lazım FB'ye. Savunmaya da 1 tane lider özellikli birisini bulmalılar. Lemos, Tisserand gibi 2 tane el bombasıyla şampiyonluğa oynayamaz FB.
Bir de Pelkas sürekli 60. dakikada oyundan çıkıyor. Öyle bir zorunluluğu varmış gibi. Normalde Pelkas gibi oyuncular minimum 75 80 dakika süre alır.

Son düzenleme:
Biraz toxic olmamış mı hocam? Gerek yok bu kadar yükselmeye. Seviyeli bir şekilde sohbet edelim.
Hocam adam ortamı geriyor. Yazdığı şeyin konuyla alakası var mı?

Orta saha fiziken oyunu kontrol altına alabilecek kadar güçlü değil. Ve dediğin gibi aşırı dağınık ve geniş oynuyorlar. Gençlerbirliği maçındaki gibi güle oynaya 5 atan şekilde oynasak çok daha iyi olur.
Ben artık 5 attığımız maçları şans patlaması olarak görüyorum. Orta sahaya gelirsek Gustavo'nun çok abartıldığını düşünüyorum. 1-2 jeneriklik top çalıyor onun dışında çoğu kez geri pas yapıyor. Tabi bunda oyuncuların dizilimi de önemli. Bizim 2 kanatta da kanat oyuncuları oynamıyor. Ferdi ve Pelkas 10 numara. Sezon başında demiştim, Fenerbahçe'ye her şeyden önce Onyekuru tarzı sprinter kanat lazım. Yaptığımız transferlerin çoğunu boş yere yaptığımızı düşünüyorum. Sosa, Gökhan, Cisse bunlar +35 adamlar. Şimdi bakıyorsun bu adamlar gol, asist katkısı veriyor. Tamam çok güzel ama bu adamlar takımın sistemine yaşlarından dolayı ayak uyduramazlar. Kaç sene daha oynayacaklar? Mevcut kadroyu bozduğun zaman uyum süreci sıkıntısı çekilecek. Ben şahsen Ersun Yanal'ın kalmasını isterdim. Sol kanatta Tolga, defansta Jailson ile kadıköyde seyir zevki veren maçlar oynatıyordu. Eminim bu kadroyla daha iyisini yapardı. Bu sene şampiyon olursak şansa oluruz.

Hocam adam ortamı geriyor. Yazdığı şeyin konuyla alakası var mı?

Ben artık 5 attığımız maçları şans patlaması olarak görüyorum. Orta sahaya gelirsek Gustavo'nun çok abartıldığını düşünüyorum. 1-2 jeneriklik top çalıyor onun dışında çoğu kez geri pas yapıyor. Tabi bunda oyuncuların dizilimi de önemli. Bizim 2 kanatta da kanat oyuncuları oynamıyor. Ferdi ve Pelkas 10 numara. Sezon başında demiştim, Fenerbahçe'ye her şeyden önce Onyekuru tarzı sprinter kanat lazım. Yaptığımız transferlerin çoğunu boş yere yaptığımızı düşünüyorum. Sosa, Gökhan, Cisse bunlar +35 adamlar. Şimdi bakıyorsun bu adamlar gol, asist katkısı veriyor. Tamam çok güzel ama bu adamlar takımın sistemine yaşlarından dolayı ayak uyduramazlar. Kaç sene daha oynayacaklar? Mevcut kadroyu bozduğun zaman uyum süreci sıkıntısı çekilecek. Ben şahsen Ersun Yanal'ın kalmasını isterdim. Sol kanatta Tolga, defansta Jailson ile kadıköyde seyir zevki veren maçlar oynatıyordu. Eminim bu kadroyla daha iyisini yapardı. Bu sene şampiyon olursak şansa oluruz.
Gustavo konusunda katılmıyorum. Evet,düşüşte ama orta saha kurgusuna baktığında bu düşüşün sadece Gustavo'da olduğu söylenemez. Takımda genel olarak bir şeyler oldu. Kanat konusunda haklısın. Ersun hoca da 13-14 senesi kadar iyi oynatamamıştı takımı ama genel olarak baktığında takım özellikle ilk yarı çok iyiydi. Bu kadro bana göre 1 yıllık iyi bir sonuç almak için kurulduğu için Sosa,Gökhan,Cisse tarzı oyuncular alındı. Gençlerbirliği maçı bence o kadar kötü değildi. İlk yarı ortalama bir futbol varken ikinci yarı daha baskın oynandı ve fark arttı. Yok ama biz yine seviyemizi bozmayalım. Alışmamız lazım böylelerine. Her yerde var bunlardan.

Gustavo konusunda katılmıyorum. Evet,düşüşte ama orta saha kurgusuna baktığında bu düşüşün sadece Gustavo'da olduğu söylenemez. Takımda genel olarak bir şeyler oldu. Kanat konusunda haklısın. Ersun hoca da 13-14 senesi kadar iyi oynatamamıştı takımı ama genel olarak baktığında takım özellikle ilk yarı çok iyiydi. Bu kadro bana göre 1 yıllık iyi bir sonuç almak için kurulduğu için Sosa,Gökhan,Cisse tarzı oyuncular alındı. Gençlerbirliği maçı bence o kadar kötü değildi. İlk yarı ortalama bir futbol varken ikinci yarı daha baskın oynandı ve fark arttı. Yok ama biz yine seviyemizi bozmayalım. Alışmamız lazım böylelerine. Her yerde var bunlardan.
Gustavo'yu kötülemiyorum. Sadece yanlış dizilimden ve yanındaki adamlar yüzünden %100'ünü veremiyor. Bizim en büyük sorunumuz Luyindama-Marcao gibi tandem oluşturmakta zorluk çekmemiz. Ali koç geldiğinden beri Reyes-Zanka-Rami-Sadık-Falette gibi birçok stoper aldık. Anlayacağın parayı hep tutarsız kullandık. Skrtel'e az bir miktar maaş vermemek için 30 katını Rami'ye verdik. Şimdi elimizde Lemos, Tisserand falan var. Lemos ilk zamanlarında iyiydi, şimdi performansı çok kötü. Tisserand, savunmacı stoper değil, o pas dağıtma işini hallediyor. Tisserand'ın yanına Skrtel gibi sert bir stoper alınması lazım. Ya da Serdar'ın yanına devre arasında sağlam bir takviye lazım. Devre arası 1 stoper, 1 sağ bek, 2 tane kanat alınması kesinlikle lazım. Şunu da söylemeden geçmeyeceğim. Aatıf-Alper-Hasan-Şener-Roman-Topal gibi adamlarla yanlış hatırlamıyorsam 74 puan toplayıp liderin 3 puan arkasında bitirdik. Teknik direktörümüz Aykut Kocaman'dı. Taraftar defansif futboldan şikayet ediyordu ama biz her maç +4 gol atıyorduk. Keşke Cocu yerine Kocaman kalsaydı.

Gustavo'yu kötülemiyorum. Sadece yanlış dizilimden ve yanındaki adamlar yüzünden %100'ünü veremiyor. Bizim en büyük sorunumuz Luyindama-Marcao gibi tandem oluşturmakta zorluk çekmemiz. Ali koç geldiğinden beri Reyes-Zanka-RAM'i-Sadık-Falette gibi birçok stoper aldık. Anlayacağın parayı hep tutarsız kullandık. Skrtel'e az bir miktar maaş vermemek için 30 katını RAM'i'ye verdik. Şimdi elimizde Lemos, Tisserand falan var. Lemos ilk zamanlarında iyiydi, şimdi performansı çok kötü. Tisserand, savunmacı stoper değil, o pas dağıtma işini hallediyor. Tisserand'ın yanına Skrtel gibi sert bir stoper alınması lazım. Ya da Serdar'ın yanına devre arasında sağlam bir takviye lazım. Devre arası 1 stoper, 1 sağ bek, 2 tane kanat alınması kesinlikle lazım. Şunu da söylemeden geçmeyeceğim. Aatıf-Alper-Hasan-Şener-Roman-Topal gibi adamlarla yanlış hatırlamıyorsam 74 puan toplayıp liderin 3 puan arkasında bitirdik. Teknik direktörümüz Aykut Kocaman'dı. Taraftar defansif futboldan şikayet ediyordu ama biz her maç +4 gol atıyorduk. Keşke Cocu yerine Kocaman kalsaydı.
Evet veremiyor. Stoper ikililerimiz maalesef çok iyi bir tandem de oluşturamadı. Tisserand Beşiktaş maçından bu yana daha dibe iniyor. Mesela Malatyaspor maçında yaptırdığı penaltı,aşırı gereksizdi. Devre arası 1 stoper sene sonu devre arasında alınan stoper iyi olursa ve iyi bir tandem oluşursa almaya gerek kalmaz ama oluşturmazsa 1 stoper daha şart olur. 1 kanat ve 1 forvet yeterli olacaktır bence. Samatta sakatlıktan döndükten sonra kanada da yerleştirilebilir çünkü. Aykut elindeki kadroyla en iyisini yaptı belki de. Ama oynattığı futbol göze hiç hoş gelmiyordu. Ligi bilmeyen bir hocayı getirip ilk senesinde başarı beklemek büyük saçmalıktı zaten.

Evet veremiyor. Stoper ikililerimiz maalesef çok iyi bir tandem de oluşturamadı. Tisserand Beşiktaş maçından bu yana daha dibe iniyor. Mesela Malatyaspor maçında yaptırdığı penaltı,aşırı gereksizdi. Devre arası 1 stoper sene sonu devre arasında alınan stoper iyi olursa ve iyi bir tandem oluşursa almaya gerek kalmaz ama oluşturmazsa 1 stoper daha şart olur. 1 kanat ve 1 forvet yeterli olacaktır bence. Samatta sakatlıktan döndükten sonra kanada da yerleştirilebilir çünkü. Aykut elindeki kadroyla en iyisini yaptı belki de. Ama oynattığı futbol göze hiç hoş gelmiyordu. Ligi bilmeyen bir hocayı getirip ilk senesinde başarı beklemek büyük saçmalıktı zaten.
Kesinlikle stoper ilk sıraya yazılması gereken mevkilerden. Samatta bence kanat oynayamaz, oynasa bile oynamamalı. Bize orjin kanat lazım. Ben böyle bir kadro düşünüyorum. Devre arasında Özil gelecek diyorlar. Eğer gelmezse Perotti, 10 numara bölgesinde de oynayabilir. Sol tarafa da Onyekuru gelebilir. Sağ tarafımıza kesinlikle orjin ve skorer özellikli bir adam lazım. Sağ bek ve Stoper'e sağlam transferler çözümü getirir. Ek olarak Caner'in oyun sistemine uyarı gelmeli.
880AAA56-6474-4764-B013-6DB969CF17E9.jpeg

Kesinlikle stoper ilk sıraya yazılması gereken mevkilerden. Samatta bence kanat oynayamaz, oynasa bile oynamamalı. Bize orjin kanat lazım. Ben böyle bir kadro düşünüyorum. Devre arasında Özil gelecek diyorlar. Eğer gelmezse Perotti, 10 numara bölgesinde de oynayabilir. Sol tarafa da Onyekuru gelebilir. Sağ tarafımıza kesinlikle orjin ve skorer özellikli bir adam lazım. Sağ bek ve Stoper'e sağlam transferler çözümü getirir. Ek olarak Caner'in oyun sistemine uyarı gelmeli.Eki Görüntüle 779412
Ben Serdar'ın normal şartlarda 11 oynamasını düşünmüyorum. Serdar bana göre kaçak dövüşçü. O yüzden defanstaki sıkıntı düzelmezse 2 stoper almak daha iyi olacaktır. Sağ bek mevkisine gelince Gökhan bu sene idare edecektir. Seneye forma yarışına girecek kaliteli bir bek lazım. Caner aldığı her topu şişirmemeyi öğrense daha iyi olur. Mesut'un ben devre arasında geleceğini düşünmüyorum. Gelirse formayı alır ama gelmezse de forma Pelkas'ın kesinlikle. Visca hakkında her sene haberler çıkıyor ama gelmedi. Gelirse güzel olur. Perotti zaten sol tarafta silinmez sakatlanmazsa. Samatta sakatlanana kadar fena değildi bakalım dönünce nasıl olacak. Dediğim gibi kadroda nitelikten çok nicelik var. Nicelik azaltılıp niteliğin artması lazım. Böylece daha iddialı oluruz.
Ben Serdar'ın normal şartlarda 11 oynamasını düşünmüyorum. Serdar bana göre kaçak dövüşçü. O yüzden defanstaki sıkıntı düzelmezse 2 stoper almak daha iyi olacaktır. Sağ bek mevkisine gelince Gökhan bu sene idare edecektir. Seneye forma yarışına girecek kaliteli bir bek lazım. Caner aldığı her topu şişirmemeyi öğrense daha iyi olur. Mesut'un ben devre arasında geleceğini düşünmüyorum. Gelirse formayı alır ama gelmezse de forma Pelkas'ın kesinlikle. Visca hakkında her sene haberler çıkıyor ama gelmedi. Gelirse güzel olur. Perotti zaten sol tarafta silinmez sakatlanmazsa. Samatta sakatlanana kadar düşüşteydi bakalım dönünce nasıl olacak. Dediğim gibi kadroda nitelikten çok nicelik var. Nicelik azaltılıp niteliğin artması lazım. Böylece daha iddialı oluruz.
Bu arada Ademi'yi yollayıp daha iyi bir pivot santrafor almamız lazım.

Ya sen bir git kendi takımının Avrupa'da son 40 maçta 2 galibiyet aldığını konuş. Hakemler sayesinde şampiyon oluyorsunuz, boş yapma şimdi.

Kendi başarını değil de başkalarının başarısızlığı üzerinden konuşman çok acınası. Avrupa'da kötü olduğu zamanı söylüyorsun. UEFA kupasını aldığını şampiyonlar liginde çeyrek final oynadığını da söylesene.

Kendi başarını değil de başkalarının başarısızlığı üzerinden konuşman çok acınası. Avrupa'da kötü olduğu zamanı söylüyorsun. UEFA kupasını aldığını şampiyonlar liginde çeyrek final oynadığını da söylesene.
Milattan önce aldığınız kupayla övünmeyi bırakın. Bizde çeyrek final oynadık. Ama Süper Lig'de hiçbir takım Galatasaray kadar hakem lobili değil. Bunun en büyük kanıtı 2 sene önceki Rizespor maçı. Siz gerçekten bitik bir kulüpsünüz. Biz en kötü dönemimizde gruptan çıkıp Zenit'i eliyorduk az daha. Siz her sene 5-6 yiyip ülke puanı düşürün anca 🤣 . Hayatınızda 1-2 defa derece yapmışsınız. Onuda şaibeli tarihinize gömersiniz artık ahaha.

Geri
Yukarı