Ne olacak bu Fenerbahçe'nin hali?

Milli piyangoya girdiler hile karıştırdılar. Futbola girdiler, kendi istedikleri takımı şampiyon yaptılar. Siyaset ve futbolun ayrılması lazım. Şimdi ne alaka diye düşünüyorsunuz. Malum bir insan destek verene kadar bir takım daha ilk 6'ya giremiyordu.

Bu kadar haklı bir yazı daha önce okumadım. Daha önce 3 Temmuz'da, sonra 15 Temmuz'da. Şahıslar aynı, amaç aynı, darbe yapılan farklı. Geçen yıl Fenerbahçe Avrupa'ya gidemesin diye malum takımlara örtülü ödenekten para verenler bu yıl desteğini gizlemeye uğraşmıyor.

Bu sene için taraftarın şikayet etme hakkı yok. Ersun istediniz Ersun geldi yani bu sene size yazar. Bir Fenerbahçeli olarak böyle düşünüyorum.

Ayrıca Ali Koç Comolli'yi getirdiğinde tepki koyulsaydı bu durumda olmazdı takım. Zaten comolli'yi getirdiğinde bu duruma geleceğimiz belliydi.

Bu sene için taraftarın şikayet etme hakkı yok. Ersun istediniz Ersun geldi yani bu sene size yazar. Bir Fenerbahçeli olarak böyle düşünüyorum.

Ayrıca Ali Koç Comolli'yi getirdiğinde tepki koyulsaydı bu durumda olmazdı takım. Zaten comolli'yi getirdiğinde bu duruma geleceğimiz belliydi.

Elinde stoper yok, sol bek yok, kanat yok, yedek forvet yok. Yine de bu takımı Şubat ayına kadar şampiyonluğun en büyük adayı yapan, ligin en güzel futbolunu oynatan Ersun'u mu suçluyorsun? Onun yerine bu rezil transfer planlamasını yapanları suçla.

Öyle bir sportif tablo var ki, korkunç. Trabzonspor ve Galatasaray serileri sonlanmış, lig yarışından kopulmuş, ZTK şansı kalmamış. Takımı kimin yönettiği belli değil. Ali Koç yönetimi 2 yıldır sportif açıdan kulübü 10 adım aşağı çekti. Aziz Yıldırım takımdan gittiğinden beri 2 yıl boyunca kimseyi göndermeden, hiç transfer yapmadan devam etsek daha iyi durumda olurduk. Yeni sezonda gelecek teknik direktörün futbol şubesine tamamen el koyması gerekiyor. İsim önemsiz. Yapılanmayı o kurmalı, takımdaki tek otorite o olmalı. Emre'nin sportif direktör olması iyi bir şey ama büyük eksileri var. Diyelim ki Erol Bulut geldi, Emre ondan daha büyük bir otorite olacak. Takım üstünde tam anlamıyla hakimiyet kuramayacak gelecek teknik direktör. Kadroda büyük bir operasyon yapılmalı, ki bu sefer düzgün yapılmalı. Kjær, Juan Jesus isteyen adama Zanka Falette alınmamalı yine. Mert Hakan güzel transfer. Caner + Gökhan gelirse sportif açıdan Fenerbahçe'ye büyük katkı sağlarlar. 2 tane adam akıllı stoper, yine bence 2 sol bek, bir kanat, bir de forvetle belki başarılı olunur. Orta sahada Ekici, Tolga ve Emre'nin gideceğini, Alper'in planlamada olmadığını ve Kruse'nin gittiğini düşünürsek bir kaç tane orta saha bile lazım. 1-2 yıl daha böyle devam edilirse başarı beklemiyorum.
Hocam, Gökhan Gönül çok yaşlı. En fazla 1 sene daha oynar. Sonra rastgele. Caner Erkin'i çok iyi bulmuyorum. Adamın icraatı, ortaları. Beşiktaşlıyım. Caner'in performansını hiç iyi bulmuyorum.

Bu takımın taraftarları ne çekiyor? Başkan değişti bir şey değişmedi hatta daha da saldı takım. Ne olacak bu Fener'in hali?
Fenerliyim ama
indir.png

Futboldan soğutan bir takımımız var malesef. Ne etkili pas verebiliyorlar, ne adam geçebiliyorlar, kollektif olarak da oynayamıyorlar. Durağan, düşünerek ve ağır hareket ederek oynanılmaya çalışılan (sanki oynamamaya çalışıyorlar), pas kalitesi düşük, seyir zevki vermeyen, her an biri daha sakatlanacak izlenimi veren muhteşem kötü bir kadromuz var. Ne olacak bu Fener'in hali diye düşünmekten yoruldum ve artık maç dahi izlemiyorum. Sadece umarım düzelir deyip bekliyorum.
En azından bu süreçte alt yapı oyuncuları monte edilmeye çalışılarak belki de Türk futboluna kaliteli yeni oyuncular kazandırmayı deneyebilirlerdi.

Elinde stoper yok, sol bek yok, kanat yok, yedek forvet yok. Yine de bu takımı Şubat ayına kadar şampiyonluğun en büyük adayı yapan, ligin en güzel futbolunu oynatan Ersun'u mu suçluyorsun? Onun yerine bu rezil transfer planlamasını yapanları suçla.
Tolga'yı kim istedi? Tolga ne yaptı? Bjk'de yedek oynamış adamı gelip Fenerbahçe'de ortasahanın en önemli görevlerinden birini vermek istedi senin büyük antrenörün. Jailson hata üstüne hata yapmış olmasına rağmen stoper oynatması??? Güzel oynadığımız maç sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor. Sen ciddi misin?

Fener havlu attı. Bereket Galatasaray havlu attı. Transferler boşuna yani. Bu takımları zengin biri satın alması lazım borç batağındalar. İflas olayını geçmiş durumdalar.

Tolga'yı kim istedi? Tolga ne yaptı? Bjk'de yedek oynamış adamı gelip Fenerbahçe'de ortasahanın en önemli görevlerinden birini vermek istedi senin büyük antrenörün. Jailson hata üstüne hata yapmış olmasına rağmen stoper oynatması??? Güzel oynadığımız maç sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor. Sen ciddi misin?

Ersun Yanal gitti düzeldi mi? Tolga kanatta Jailson stoperde oynamıyor her şey düzeldi mi? Bırakın mazeretleri. Bu sportif tablonun en büyük sorumlusu Ali Koç ve yönetim kuruludur.

Yeni konular

Geri
Yukarı