Ne olacak Türkiye'nin hali?

Bence televizyondaki pembe hayatı görüp öyle sanan çok az bir kesim vardır onlarda belli kişiler zaten. Olayın kötü tarafı bazı ürünlerin yurtdışı fiyatlarına baktığımda resmen içim ağlıyor bu tek bir üründe değil herşeyde böyle ne yazıkki.
Pembe hayatın katmanları vardır dostum, herkesin kendini kandırma düzeyi farklıdır. Özellikle yurdışında kanser etikedi ağır olan ürünlerin daha ucuza satılıp seni onu almanda bir pembe hayattır. Cebin dolu para olacak ve devletin sana bakacak, peki sonra ne olacak? Yine o firmaların kanserojen ürünlerini alışveriş merkezlerinde alıp yiyeceksin, üstüne giyeceksin. Kanserojen olan pahallı makyajları ülke yönetimi yüzünden alacak paran yok, peki olsaydı yine de pembe hayat yaşamış olmayacak mıydın? O en pahallı 5G radyasyonu yayan telefonu alınca da pembe hayat yaşamış olmayacak mıydın?

Daha önce nasıldı bilmem, hoş benzeri idi ancak çılgınlık seviyesinde değişken değildi dünya en azından. İnternetin korkunç yayılma hızı ile ekonomi seviyesi 1000 yılda ne kadar geliştiyse 10 yılda o kadar gelişti yükseldi ve şuanda en büyüklerin en güç delisi manyakların yapmaya çalıştığı şey bildiğiniz üzere yapay zeka yani işlem gücü ancak bunun sonsuz olması lazım çünkü o kadar güçlü bir şey olmadan Apple da batar Amazon da Google da Microsoft ta batar. İnsan kelimesinin dünyada şuan göstermelik bir anlamı var. Hayatınız bir başka ruh hastası tarafından metroda yanına oturdunuz diye bıçak çekip sizi öldürdüğünde son anda düşündükleriniz neydi bu nasıl yani böyle mi bitecekti ben bunu mu hak ettim.... Bunların da hiçbir önemi yok çünkü yas tutulur zaman geçer her şey soğur. ''!!GÜÇ!!'' öyle rahatsız öyle manyak bir egodur ki sanırım Cem Yılmaz dan duymuştum;
Eee? Adamın her şeyi var adası var adası milyar dolarlık adam hayattaki her şeyi yapabilir ve yaptı da bu adamı ne tatmin edecek? Sen akşam eve gidince eşinle hallediyorsun bu adam bıktı bininciden artık, noluyor sonra işte ortaya ''GÜÇ'' çıkıyor tarikat örgüt kuruyor kendi kurallarını koyuyor Tanrı kompleksine bürünüyor neden çünkü her şeye sahip her istediğine o an sahip olabilir, Mars'a tatile gidebilir çünkü adamın 20 Milyar Doları var. Demek istediğim Dünya bu ''GÜÇ'' delisi insanların ve şirketlerin birbirini yok etmesi ile geldi aynı şekilde devam edecek. İnsana insan olduğu için değer verilmeyen bir dünya kurtarılamaz bence kurtarılmayı da hak etmiyordur. Belki ben göremeyeceğim belki fazla psikopatça düşünüyorum ancak benim gözümde durum bu. Dizilerdeki filmlerdeki umudunu kaybetme repliğine çok kanmayın. Şuan ben bunları yazana kadar geçen sürede bile açlıktan kim bilir kaç kişi öldü, kim bilir kaç kadına tecavüz taciz edildi şiddet uygulandı, kim bilir kaç kişi haksızlığa uğradı. Bunlar zaten hep oluyordu oldu ve artarak olmaya devam edecek. There is no HOPE..

Türkiye'yi boşverip herkes kendini geliştirse kendine bir şeyler katsa zaten Türkiye gelişecek. Herkesin, hükümetler uygularsa daha iyi sonuç vereceğini düşündüğü politikaları olabilir. Ama hiçbir politika ülkede ki insanların kafası bu şekildeyken ülkeyi kurtarmayacak.

''Şayet bir gün çaresiz kalırsanız, bir kurtarıcı beklemeyin. Kurtarıcı kendiniz olun.''

Yıllardır süregelen şeyler için hiçbiri anlaşamıyor ama bir zam konusunda, bir makam arabası konusunda hepsi ortak noktada çok güzel buluşuyor.

Bu saatten sonra toplumsal değil bireysel dusun. Seni doyurmayan sorunlar için kendini yeme. Kendini kurtar ve gidebiliyorsan git. Evet, çok klişe bu laflar ben de biliyorum ama başka seçeneğin olmadığını da gercekleri görebilen herkes görüyordur.

Halimiz mi? Okyanusun ortasında sürat teknesiyiz. Sözce hizliyiz ama yol bitmiyor.

67053862_651625661986039_7063985961296436793_n.jpg
:D

Yeni konular

Geri
Yukarı