Ne olduğu bilinmeyen "exe" dosyası açılırsa sorun olur mu?

63 MB nasıl .exe oluyor? Bence virüs.

Arkadaşlar merhaba,
Bugün yeni bir müşterimle konuşurken, bir ZIP dosyası attı, ZIP dosyasının içinde birkaç resim ve ekteki dosya vardı, PDF dosyası zannedip açtım, açılmayınca bir terslik olduğunu anladım ve kontrol ettiğimde uzantısının exe olduğunu gördüm.

Eki Görüntüle 1388121

Eki Görüntüle 1388122

Dosyanın virüs tarama testleri temiz çıkıyor, virüs değilse nedir bu dosya anlayamadım bir türlü?
Bilgisi olan varsa yardımcı olabilirse sevinirim.
Hocam belki düşük ihtimal ama beklediğiniz dosya normalde de büyük boyutlu olması gerekiyorduysa belki self-extracting yöntemi ile sıkıştırılmış olabilir. Arka planda açık pencere ya da bulunduğu konumda aynı isimle pdf dosyası filan var mı?

Arkadaşlar merhaba,
Bugün yeni bir müşterimle konuşurken, bir ZIP dosyası attı, ZIP dosyasının içinde birkaç resim ve ekteki dosya vardı, PDF dosyası zannedip açtım, açılmayınca bir terslik olduğunu anladım ve kontrol ettiğimde uzantısının exe olduğunu gördüm.

Eki Görüntüle 1388121

Eki Görüntüle 1388122

Dosyanın virüs tarama testleri temiz çıkıyor, virüs değilse nedir bu dosya anlayamadım bir türlü?
Arkadaşların dediği gibi "exe" dosyasına pdf resmi koyduysa bu bilinçli yapılan bir harekettir ve dosya çok çok çok yüksek ihtimalle virüstür.

Arkadaşlar merhaba,

Eki Görüntüle 1388121

Eki Görüntüle 1388122

Arkadaşlar, yanlış anlaşılan bir yer olmuş sanırım, virus taramasını da ekleyeyim sizin için.

Kafamı karıştıran bu zaten, virüs değilse PDF de değilse ne bu Allah için?

@Ellie Williams @malwares VirusTotal sonucunu ekledim son yoruma. Bu da Norton sistem taraması.

1652615922718.png

1652615927538.png

1652615932052.png

1652615948868.png

1652615953235.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı