Neden 1 GB RAM Sisteme Ayrıldı?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    11,8 KB · Görüntüleme: 31
  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    16,4 KB · Görüntüleme: 35
Ben normal olduğunu düşünüyorum, yine de devamını @Bora Dere söylesin :)

Önceden sadece 1 GB RAM ayrıldı diyordu ekran kartı değiştirdiğimde 1.3'e yükseldi.

Ben yanlışlıkla en iyi cevaba bastım geri getirme şansım var mı?

Yok mu şansım.

Neden 1.3 GB RAM yiyor.

Şaşırılacak bir durum yok. Ekran kartın RAM'den yiyor.

Eki Görüntüle 683917
  • BIOS'a girin. Exit kısmında load factory Defaults/Fabrika ayarlarına geri döndür gibi bir seçenek olması lazım. Bunu seçin ve ayarları kaydedip çıkın.
  • Sorun devam ederse bilgisayarı kapatın ve fişten çekin. BIOS pilini çıkarın ve 5 dakika bekleyin. Bellekleri de çıkarın. Sarı uç taraflarını silgiyle hafifçe silin. İşlemciyi de çıkarın. Kırılmış veya yamulmuş pin var mı kontrol edin. Pinler sağlamsa hepsini yerine takarak sistemi tekrar çalıştırın.
  • Soğutucuyu aşırı sıkmayın. Soğutucu gevşetme Intel sistemlerde işe yarıyor ama siz de deneyebilirsiniz.
Ek olarak, RAM'leri söküp, parlak yerlerini yumuşak bir silgi ile temizleyip takın. BIOS pili söküp 3 dakika kadar bekleyin ve takın. Daha sonra tekrar kontrol ediniz.

Bunları yapsam olmazmı.

Neden 1.3 GB RAM yiyor.

İki tane ekran kartı olduğunu düşün. Birisi harici diğeri paylaşımlı olur. Yani GeForce 210 harici ve RAM'den yemez çünkü üretimde özel bir bellekle üretilir. Fakat paylaşımlı ise işlemciye entegre edilmiş bir ekran kartıyla gelir ve bunun kendine ait belleği olmadığı için mecburen RAM'den kısar :)

Yeni konular

Geri
Yukarı