Neden 2020 sıralaması ile 2021 sıralaması arasında çok fark var?

264523

Gigapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
4
1647459011798.png

2021'de 15 bine giren aynı netlerle 2020'de 70 bine giriyor. Sınav zordu tamam da bu kadar fark olması normal mi?

Bir de sınava hazırlanıyorum ve kendimi 2021 göre mi hazırlamalıyım? Elimdeki kitaplar yeni basım olduğu için 2021'deki sınava göre hazırlanmıştır yani yaptığım denemeler beni yarı yolda bırakmaz değil mi?

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Son düzenleme:
Konular aynı olduktan sonra kitabın basım yılı önemli değil. Ayrıca bu kadar fark olması normal çünkü sınav geçen sene sadece Türkçede zorlarken bu sene işe epey zor bir Matematik'i de kattılar, covidden dolayı eğitimde çekilen sıkıntılar ile netler bir hayli düşmüş oldu. Siz kendinizi herhangi bir yıla göre bakarak netlerinizi ona göre hesaplamayın. TR geneli yapılan denemelere katılmaya özen gösterin, eğer başvurduysanız MSÜ benzer bir sonuç çıkaracaktır karşınıza.

Başarılar.

Sınav zorluğuna göre değişiyor işte sıralama. Hatırladığım kadarıyla 2020 AYT sınavı gelmiş geçmiş -yanlış olabilir- en kolay alan sınavıydı geçmişteki LYS ve AYT'leri düşünürsek. Normalde bu kadar fark olmuyor ama orada pandemi yüzünden istisna olmuştu diye biliyorum.

Bir de sınava hazırlanıyorum ve kendimi 2021 göre mi hazırlamalıyım? Elimdeki kitaplar yeni basım olduğu için 2021'deki sınava göre hazırlanmıştır yani yaptığım denemeler beni yarı yolda bırakmaz değil mi?
Sınav zorluğunu tahmin etmek zordur hocam. Kolay da olabilir zor da. Siz kendinizi en kötüye hazırlayın.
Çözdüğünüz denemeler size kolay gelmiyorsa sorun yoktur diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı