Neden AMD'ye sürücü problemleri yüzünden laf atılıyor?

7950X3D için tahmini fiyat bilgisi alabildin mi ?

Net bir şey söyleyemem sadece fikirler var AMD 7000 serisine ciddi indirimler yaptı yurtdışında bu yüzden ortalık karıştı diyebilirim. Benim kulağıma gelen normalde min. 20K olacaktı fakat 3D işlemcileri yazılımsal olarak yönetmekte Windows 11 tarafında hala tam stabil olmadığı fakat bu işlemciyi sadece Win11 yönetebileceği bir gerçeği olduğu için ve en önemlisi Ryzen 7000'de AMD ciddi fiyat indirimleri dolayısıyla 7950X3D'ye yer açıldı TR'de şuan 18500 TL'ye bekliyorum. Belki bir ihtimal intel performansından dolayı fiyatı 15000 TL 17000 TL arasında yerleştirebilir bizim tedarikçiler işlemciyi şişirmezse.

Ekran görüntüsü 2023-01-13 175326.png

Net bir şey söyleyemem sadece fikirler var AMD 7000 serisine ciddi indirimler yaptı yurtdışında bu yüzden ortalık karıştı diyebilirim. Benim kulağıma gelen normalde min. 20K olacaktı fakat 3D işlemcileri yazılımsal olarak yönetmekte Windows 11 tarafında hala tam stabil olmadığı fakat bu işlemciyi sadece Win11 yönetebileceği bir gerçeği olduğu için ve en önemlisi Ryzen 7000'de AMD ciddi fiyat indirimleri dolayısıyla 7950X3D'ye yer açıldı TR'de şuan 18500 TL'ye bekliyorum. Belki bir ihtimal intel performansından dolayı fiyatı 16000 TL 18000 TL arasında yerleştirebilir bizim tedarikçiler işlemciyi şişirmezse.

Eki Görüntüle 1631627
Daha 1 ay var bakalım, Türkiye'ye geldi etti 1-2 hafta geçer. 12.500'e 7950X almıştım, arada öyle bir uçurum fark olmazsa performans açısından muhtemelen takılırım bu işlemci ile. 13900KS biraz hayal kırıklığı oldu ben o yüzden fiyatların bir tık fazla olacağını düşünüyorum.

AMD kullanıyorum ama Linux kullanmak tam bir eziyet. Az güçlü bir yazılım açayım, tamam sistem donuyor. Ben fanı falan değilim ama durum bu. Windows'ta bile zaman zaman deli ediyor. AMD kötü deseler gülmem. Yeni nesil sürümünü geç, bir daha AMD sokmam PC'me. Gerçi sokmayacağım bir marka daha var. O da ondan beter.

AMD kullanıyorum ama Linux kullanmak tam bir eziyet. Az güçlü bir yazılım açayım, tamam sistem donuyor. Ben fanı falan değilim ama durum bu. Windows'ta bile zaman zaman deli ediyor. AMD kötü deseler gülmem. Yeni nesil sürümünü geç, bir daha AMD sokmam PC'me. Gerçi sokmayacağım bir marka daha var. O da ondan beter.

Nedir hocam diğer marka?

Bende amd li laptop var sürekli sürücüyü siliyor güncelliyom yeniden başlatıyom yine siliyo hata veriyo en sonra windows update sildim microsoft store çalışmıyo bruhhhh

AMD nin tüm işlemcilerini kullandım hiçbir sorun yaşamadım, ekran kartı olarak rx590, RX 5500 XT, RX 6700xt (aktif) kullandım ne wattman hatası ne başka birşeye denk gelmedim ayrıca işlemci fiyatları ve anakart fiyatları f/p , ayrıca Nvidia tarafında GTX 1660 , 1660 S , 1660 ti , rtx 2060 , 3060 serilerini kullandım onlarda da farklı bir sorun yaşamadım sadece ben olayın f/p kısmındayım hiçbir şirket babamın oğlu değil bozuk veya sıkıntılı ürün her firmada olabiliyor ve iade süreçleri ülkemizde ki ithalatçı firma ile alakalı kısacası aldığınız ürünün detaylı incelemesine bakarsınız ona göre karar verirsiniz ayrıca Nvidia'nın 4000 serisi kartların güç konnektörlerinin yandığını unutmayın sevgiler saygılar

1050 Ti ve RX6600 kullandım. Öncelikle 1050 Ti ile Valorant CS:GO gibi oyunlarda tuhaf bir şekilde daha yüksek FPS alıyordum. RX6600 de watman hatası sebebiyle sürekli oyunlar çöküyordu. Sürücü yazılımı üzerinden fan ayarını yapıp kaydettikten sonra kart 75 dereceyi geçerse fan ayarları sıfırlanıyordu. Kartı sattım kurtuldum şimdi kalkıp AMD almam mümkün değil.

Geri
Yukarı