Neden AMD'ye sürücü problemleri yüzünden laf atılıyor?

@PcKologX Okuma ve değerlendirme becerini geliştirmen gerek. AMD'yi savunan bir şey yazmış mıyım tekrar bak. Attığın videodaki kartı zaten değiştirmişler ve değiştirdikten sonra kullanıcının problemi çözülmüş. Sıkıntı sürücüde miymiş sence? Kartta problem varsa en garanti yolu değişim veya iade istemek. 3DMark testleri bu işin duayeni. Bu testleri problemsiz geçiyorsa genellikle kartlar sağlamdır. Yine de kesinlikle sağlamdır yazmamışım. AMD kartların PSU'ya daha duyarlı olduğunu, bu sebepten farklı bir PSU ile deneyin yazmışım. Öneri vermek de suç. Bunda bir problem mi var? AMD partnerlerinin iade ve değişim istatistiklerini paylaştıkları verilere göz atarsan ne derecede düşük olduğunu görebilirsin *NVIDIA fanboyu* arkadaş. Sanıyorsun ki herkes problem yaşıyor veya yaşayacak. NVIDIA alınca herkes sıfır sıkıntı mı kullanıyor sanıyorsun? En basitinden NVIDIA forumunu gezebilirsin. Belki at gözlüklerini çıkarmana yardımcı olur.

Tuzağa çektim seni geldin. :) Kendisi benim arkadaşım olur :) 0 bir kartı toplam 3 aylık bir bekleme ile 3 kere servise verdi 2. red yedi, 3. serviste kartı değişim yaptırabildi..

Sorunun çözülme sebebi değişim olunca kartı satıp Nvidia almasıydı. Sorunum değişim yapıldı ama devam ediyor deseydi sizin gibi fanboylara nasıl satacaktı kartı. :D

@PcKologX O zaman bu hala PSU seçeneğini geçerli kılar. Garantideki testlerin doğruluğunu da. Bir kart bir yerde problem çıkarıp diğer yerde sağlam çıkamaz.

@PcKologX O zaman bu hala PSU seçeneğini geçerli kılar. Garantideki testlerin doğruluğunu da. Bir kart bir yerde problem çıkarıp diğer yerde sağlam çıkamaz.

Okuduğunu da anlamıyorsun garip diyorum ki aynı sisteme Nvidia kart takınca adam 10 saat Tarkov oynuyor hiç bir şey olmuyor. AMD kart takıyor görüntü gidiyor PC reset tuşuna basıyor Wattman hatası veriyor yazılım. Aynı kartı başka PC'ye takıyor yine wattman yiyor..

Sen diyorsun ki PSU bozuk.. Bozuk olan düşünce yapın, bu arada evet ben bir fanboyum ama Nvidia'nın değil teknolojinin ve stabilitenin.. FPS'in değil..

Her foruma F5 attığımda savunduğun şeyin travmasını görmekteyim üzülüyorum.. Ayrıca çok yazık..

Ekran görüntüsü 2023-01-13 002729.png

Sürü psikolojisi ve cahillik. HD 3000 kartı olan, 1 tane NVIDIA sponsorlu yayıncı ve/veya Youtube kanalı izleyen, araştırmayan adam çıkıyor NVIDIA teknoloji satıyor teknoloji, AMD'ye bak bir de Wattman satıyorlar diye geliyor. Sorsan teknolojiler ne diye "RTX" der. Bilmiyor ki" RTX" teknoloji değil bir isim.

@PcKologX Verdikleri NVIDIA kart GTX 1060 falan mıydı? Güç tüketimi daha düşük bir kartta stabil olması anormal değil. PSU'yu da temize çıkarmaz. Eğer TDP'si daha yüksek bir kart ile değiştirdiyseler kullandığı RX 580'de mucizevi bir sıkıntı var ki garantide stabil çalışıyor, onda problemli. Sürücüyü eledim zaten. Denediği tüm sürücülerin stabil olamama şansı yok.

Okuduğunu da anlamıyorsun garip diyorum ki aynı sisteme Nvidia kart takınca adam 10 saat Tarkov oynuyor hiç bir şey olmuyor. AMD kart takıyor görüntü gidiyor PC reset tuşuna basıyor Wattman hatası veriyor yazılım. Aynı kartı başka PC'ye takıyor yine wattman yiyor..

Sen diyorsun ki PSU bozuk.. Bozuk olan düşünce yapın, bu arada evet ben bir fanboyum ama Nvidia'nın değil teknolojinin ve stabilitenin.. FPS'in değil..

Her foruma F5 attığımda savunduğun şeyin travmasını görmekteyim üzülüyorum.. Ayrıca çok yazık..

Eki Görüntüle 1631113
Bu konuya açılan konulardan referans alarak bakmamız doğru olmaz.
Bakarsak :

Gerçekten çok komik. Sanki Nvidia'da sorun olmuyor. Gidip 2k fazla verip üstüne bide 20 fps az alın sorun yaşayıp durun ondan sonra görün stabiliteyi. 2 markada da sorun olabiliyor tamamen şans işi. 5K ya 3060 gücünde kart alıyorsunuz. Üstelik sorun yaşatma şansı da düşük öyle dakika başı hata almıyorsunuz. Daha ne gerekiyor Nvidia fanboylarını tatmin etmek için?

Bu konuya açılan konulardan referans alarak bakmamız doğru olmaz.
Bakarsak :

Tamamen Windows kaynaklı yazılımsal hatalardır. Bu yüzden bu rehberi çektim bu kadar uğraşmışken videomu ilette sana zahmet sorunlarını çözsünler :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Tamamen Windows kaynaklı yazılımsal hatalardır. Bu yüzden bu rehberi çektim bu kadar uğraşmışken videomu ilette sana zahmet sorunlarını çözsünler :)

PC performans arttırma ile bunun ne alakası var 🤣. O kadar kart aldık bir de yazılımsal sorunlarla uğraşmayalım, sonuçta NVIDIA= tak, çalıştır değil mi (!).

İnsanlara kendiniz de yardım edebileceğiniz gibi reklamınızı da kendiniz yapabilirsiniz. Video çekmeye üşenmediğiniz gibi o konulara gidip yardım etmeye de üşenmeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı