Neden artık çekirdek karpuz üretilmiyor?

Autistic Boy

Kilopat
Makaleler
24
Merhaba. Neden artık çekirdek karpuz üretilmiyor? Günümüzde satılan karpuzlar genelde kabak veya salatalık aşılı oluyor. Şu an bu konuyu yazarken de karpuz yiyorum fakat karpuzdan ziyade, şekerli bir salatalık tadı alıyorum desem yeridir herhalde. 2012, 2013 ve 2014 yıllarında yediğim karpuzların kendine has bir tadı vardı. Şimdi ki karpuzları yediğim anda, salatalıkla karpuzu aynı anda yiyormuşum gibi bir tat alıyorum. Aynı zamanda acaba uzun vadede aşılı karpuz tüketmenin insan sağlığına zararı var mıdır diye de merak ediyorum. Sizin görüşünüz nedir? Çekirdek karpuz, yetiştirmesi en kolay karpuz değil mi? Çekirdek karpuz dediğim şey, karpuz çekirdeğini olduğu gibi ekersin, yetiştirirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Karpuz çitilinin üst kısmını; kabak, acur, ya da salatalık çitilinin gövdesine aşılıyorlar. Bu bitkilerin kökleri daha verimli olduğu için, karpuzu olabileceğinden daha büyük, sert ve sulu yapıyor ancak tadı da ister istemez vuruyor. İşin içinde GDO'luk bir durum yok ancak çekirdeksiz karpuzlar sıkıntı. Onların genetiği beşeri yöntemler ile değiştiriliyor. Bunun dışında rahatça yiyebilirsiniz. Adana'dan selamlar :D

Yeni konular

Geri
Yukarı