Neden asgari ücretli için bir araç yok?

Piyasada araç çok, asgari ücretlinin alım gücü yerlerde olduğu için araç alınamıyor üstadım. Ayrıca Avrupalı ile sizin aldığınız asgari ücretin alım gücü arasındaki farkı anlatmak için yeterli sabrım da yok. Küfürsüz anlatabileceğimi zannetmiyorum.

Avrupa'da Renault, Peugeot, Citroën, Fiat, Dacia, Seat, Opel gibi araçlar asgari ücretlinin alıp kullandığı markalar, neden Türkiye'de asgari ücretlinin gönül rahatlığı ile sıfır alıp kullanacağı bir marka model yok piyasada?

Ekonomi ve vergi. Adamlar asgari ücretiyle 0 TL'ye araba satmaya kalksın 0 TL'ye alamaz. 600-700 bin TL vergi eklenir.

Avrupa'da Renault, Peugeot, Citroën, Fiat, Dacia, Seat, Opel gibi araçlar asgari ücretlinin alıp kullandığı markalar, neden Türkiye'de asgari ücretlinin gönül rahatlığı ile sıfır alıp kullanacağı bir marka model yok piyasada?
Senin paranın değeri yok çünkü o yüzden.

Piyasada araç çok, asgari ücretlinin alım gücü yerlerde olduğu için araç alınamıyor üstadım. Ayrıca Avrupa'lı ile sizin aldığınız asgari ücretin alım gücü arasındaki farkı anlatmak için yeterli sabrım da yok. Küfürsüz anlatabileceğimi zannetmiyorum.

Bir de stokculuk. Piyasada çok fazla araba var ama bayiler stokluyor hep.

Geri
Yukarı