Neden asgari ücretli için bir araç yok?

Bunun cevabını vermek isterdim. Suç sayılma ihtimali olmasaydı.

Haksız değilsiniz ama stokçuluk olmasa bile enflasyon böyle iken asgari ücret ile araç alamaz bir insan. Yani stokçuluk bu hikayede çölde kum tanesi misali.

Aslında etkisi cidden yüksek. Diyelim yeni bir araba alacaksın bayiden adam erken getirimden para alıyor veya araba geldi ekstra üstüne para ekliyor olan asgari ücretliye oluyor. Keşke tüm markalar internetten satış olayına geçse Mercedes, Tesla gibi.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230830_114530_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20230830_114530_Samsung Internet.jpg
    328,7 KB · Görüntüleme: 26
Aslında etkisi cidden yüksek. Diyelim yeni bir araba alacaksın bayiden adam erken getirimden para alıyor veya araba geldi ekstra üstüne para ekliyor olan asgari ücretliye oluyor. Keşke tüm markalar internetten satış olayına geçse Mercedes, Tesla gibi.

Stokçuluğun önüne geçemezsiniz hocam, öyle ya da böyle stokçuluk yapılıyor fakat burada, arabalardan alınan fahiş vergileri eleştirmek gerekir mesela WW markasının troc modeli ucuz olması için piyasaya çıkartıldı. Peki öyle bir şey var mı gel gör ki yok neden yok peki? Üretenden 2 kat vergiyle para kazandığımız için umarım açıklayıcı olmuştur.

Ekonomi çok iyi yiğenim. Yol var köprü var daha ne istiyorsun (!)

Tamam yol var köprü var ama üzerinde gidecek araba yok kimsede?

Araba olarak sadece premium alman var, bu kadar dengesiz segment araç başka bir ülkede yok, ana yurdu Almanya'da bu kadar lüks araç göremezsiniz halkın içinde ayrıca araçlarında dat dat korna ve çıkarda yok.

Stokçuluğun önüne geçemezsiniz hocam, öyle ya da böyle stokçuluk yapılıyor fakat burada, arabalardan alınan fahiş vergileri eleştirmek gerekir mesela WW markasının troc modeli ucuz olması için piyasaya çıkartıldı. Peki öyle bir şey var mı gel gör ki yok neden yok peki? Üretenden 2 kat vergiyle para kazandığımız için umarım açıklayıcı olmuştur.

Cevabını vereyim. Ülkenin tek geliri vergi çünkü. Üretici bir ülke olmazsak vergiler her zaman fahiş olur. Elin almanının arabası ülkesinde ucuz da neden biz de pahalı? Çünkü onlar kendileri üretiyor.

Fiat ekonomik araçlar yapıyor ancak ülkenin durumu buna izin vermiyor. Daha ne kadar ucuzlaştırabilirler ki arabaları. Örneğin taliant. Boşun boşu çöp bir araç ama 813.000TL'den başlıyor.

Benim aracım var Fiat 2014 model sıfır aldım Tofaş üretimi değil, 57.000₺ aldım ama 9 sene oldu hala aynı araç biraz sıkıldım Egea hibrit Full paket almak istiyorum ama nafile imkanı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı