Neden balık sevmiyorsunuz?

Balıkları ne seviyorum ne sevmiyorum. Sadece yemesi uğraştırıyor.

Kılçıktan dolayıysa bonfile çıkar balıkçılar bonfile isteyince yapıyor ama biraz et çöpe gidiyor kılçıkla onları da patili dostlarımıza verebilirsin.

Konunun genel sorunu sanırsam kılçık :D

Balığın yağı, ağızda bıraktığı ve o geçmeyen balık tadı beni kendisinden uzaklaştırıyor. Balık kokusu da en nefret ettiğim kokulardan biridir. Tek istisna olarak hamsi diyebilirim. Hamsi ekmeği neden bilmiyorum fakat seviyorum kokusu da kötü gelmiyor.

Balığın yağı, ağızda bıraktığı ve o geçmeyen balık tadı beni kendisinden uzaklaştırıyor. Balık kokusu da en nefret ettiğim kokulardan biridir. Tek istisna olarak hamsi diyebilirim. Hamsi ekmeği neden bilmiyorum fakat seviyorum kokusu da kötü gelmiyor.

Hocam 1-2 saat önce tuturulup pişirilen balık kokmaz kendiniz tutmayı deneyebilirsiniz hem eğlenceli bir aktivite cidden :)

Diyetisyen öğrenci olarak konu genel olarak ön yargıya dayandığını söyleyebilirim.
Beslenme alışkanlıkları genel olarak ufak yaşlardan geliyor. Çocuklara alıştırdığımız zaman erken yaşlarda ilerisinde bu tarz beslenme sorunları çıkmıyor.
Konuya gelecek olursam kılçık benim bile düşmanım. Bu nedenle Hamsi Mezgit İstavrit gibi ufak balıklar yerine Somon Çupra Levrek Alabalık Palamut gibi büyük balık tercih etmenizi öneririm. Her balığın lezzetli olduğu aylar vardır. İnternetten bunları araştırarak en lezzetli zamanlarında taze ve canlı olan balıkları tüketirseniz çok sağlıklı olacaktır. Denemekten zarar gelmez :)

Yeni konular

Geri
Yukarı