Neden balık sevmiyorsunuz?

Hayatımda hiç balık, Domates, Zeytin yemedim. Yapılışını izledikten sonra midem bulanıyor. Zeytinde içinde çekirdek olduğu için beni kendinden uzaklaştırıyor. Domates'e ayrı bir nefretim var
Hayatınızı Mahvedecek bir bilgi vereyim, her meyve sebze tohumdan çıkıyor

Ben deniz ürünlerini çok severim. Midye ve diğer balıklar fakat kılçıklarını ayıklamak üşendirir. Ve o kılçığı boğazıma takıldığında yiyesim gelmez ama genel olarak severim. Bazı balıkları evet yiyemem dil balığı mı ne görmüştüm ve koskocaman bir balık uzunlamasına görmüştüm onları gördüğümden beri tiksiniyorum fakat yapacak bir şey yok, B12ye iyi geliyor.

Vallahi hocam bende de B12 eksikliği var deniz kenarı bir yerde yaşasam kalmayacak protein ihtiyaçı :D

Vallahi hocam bende de B12 eksikliği var deniz kenarı bir yerde yaşasam kalmayacak protein ihtiyaçı :D
Bende denizin en kenarında yaşıyorum ama yılda 2-3 kez bile balık yemiyorum :D Biraz da ailenin alışkanlığı. Yemeği yapan kişi -genelde anne olur- etraf kirlensin balık koksun istemez bu yüzden yapmaz. Ve fiyat olarakta öyle mercimek çorbası yemek varken neden balık yiyelim ki.

Bende denizin en kenarında yaşıyorum ama yılda 2-3 kez bile balık yemiyorum :D biraz da ailenin alışkanlığı. Yemeği yapan kişi -genelde anne olur- etraf kirlensin balık koksun istemez bu yüzden yapmaz. Ve fiyat olarak da öyle mercimek çorbası yemek varken neden balık yiyelim ki.

Mercimekten gına geldi be hocam vallahi Muğla'da falan oturuyorsanız yengeç yakalayabilirsiniz çok kolay ve inanılmaz lezzetli öyle kokanda bir şey değil az bir kokusu var oda bence kötü bir koku değil.

Tavada yapılan balıkları yedikten sonra midem bulanıyor ve hatta fazla kaçırırsam kusuyorum. Fakat tavada yapılan kalamar, karides olunca rahatlıkla yiyebiliyorum ben de anlayamadım... Hamsi, Barbun şu ufak boylu balıkları bir türlü sevemedim. Bu balıklar genellikle tavada bol yağda yapılıyor ve ne zaman yesem midem bulanıyor. Bizi yine ızgara Levrek, Çipura kurtarır. :D

Tavada yapılan balıkları yedikten sonra midem bulanıyor ve hatta fazla kaçırırsam kusuyorum. Fakat tavada yapılan kalamar, karides olunca rahatlıkla yiyebiliyorum ben de anlayamadım... Hamsi, barbun şu ufak boylu balıkları bir türlü sevemedim. Bu balıklar genellikle tavada bol yağda yapılıyor ve ne zaman yesem midem bulanıyor. Bizi yine ızgara levrek, çipura kurtarır. :D

Kalamar karidesi çiğ de yeriz :D

Geri
Yukarı