Neden bazı insanlar daha zeki?

slydvl

Picopat
Daha fazla  
Bu soru nedense aklımı kurcalıyor, hani olurya her ortaokul veya lisede tüm okulun bildiği bir öğrenci olur, bu öğrenci zekası ile tüm ilgiyi kendine çeker ya. İnsanlar zaten aynı varlık değil mi, niçin bir insan bir matematik konusunu zorlanarak anlarken onlar bu kadar iyi ve hızlıca anlayabiliyorlar.

Ne farkımız var ki. Belki de bakış açısı olabilir, ama bilemiyorum. Bu yüzden bu konuda sizin de cevaplarınızı dinlemek isterim. 🙂

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu soru nedense aklımı kurcalıyor, hani olurya her ortaokul veya lisede tüm okulun bildiği bir öğrenci olur, bu öğrenci zekası ile tüm ilgiyi kendine çeker ya. İnsanlar zaten aynı varlık değil mi, niçin bir insan bir matematik konusunu zorlanarak anlarken onlar bu kadar iyi ve hızlıca anlayabiliyorlar.

Ne farkımız var ki. Belki de bakış açısı olabilir, ama bilemiyorum. Bu yüzden bu konuda sizin de cevaplarınızı dinlemek isterim. 🙂
Seri üretim aynı banttan çıkmıyoruz hepimiz farklıyız, akıl yapımız, büyüme şeklimiz, aile, kültür farkları vs. zekaya etki eden faktörler.

Zekiliğin okul başarısıyla alakası yok şu an milyarder iş adamı olup okulda başarısız olan insanlar var sadece okuldan baz alırsak biri düşük not alıp diğeri yüksek alıyorsa yüksek alanın zeki olduğu düşük alanında aptal veya gerikafalı olduğu anlamına gelmez demek ki zamanında derslere odaklanamamış dinlememiş yani matematiğin ilk konularına bilmezsen ileri konularda yapamazsın olay tamamen bu.

Evet bunu okumuştum. Ayrıca stresde bu konuda daha öncelikli olabilir. Sonuçta insanın kafası ne kadar rahatsa düşünmesi o kadar kolaydır. Belki bu da olabilir nedenler arasında.

Yaşadığı ortam, ailesinin o kişiye davranışları, çalışma biçimi, bir şeye olan hayali/ilgisi...... gibi gibi bir çok sebepten olabilir. Yani birisi durmadan telefon kullanır, sonra bağımlısı olur ve pekte iyi bir hayatı olmaz. Başka biri ise hayalini gerçlekleştirebilmek için çalışır. Ama şu anda insanlar daha çok 1. Söylediğim taraftalar (herkes'i kastetemiyorum).

Yeni konular

Geri
Yukarı