Neden beyaz bilgisayar komponentleri bu kadar pahalı?

Makaleler
3
Neden beyaz bilgisayar komponentleri bu kadar pahalı? Bazı parçalarda özelliği değişiyor fakat ürünlerin çoğunda sadece renk farkı var ama fiyat gerçekten orantısız bir şekilde artıyor. Bu durum neden böyle?

Sırf renginden dolayı.
Neden beyaz bilgisayar komponentleri bu kadar pahalı? Bazı parçalarda özelliği değişiyor fakat ürünlerin çoğunda sadece renk farkı var ama fiyat gerçekten orantısız bir şekilde artıyor. Bu durum neden böyle?

Ben de çok merak ediyorum bu soruyu. Bir de bir soru da ben sorayım: Neden giriş seviye parçaların beyaz modelleri yok?

Sen bilmez misin beyaz iPhone siyah iPhone'dan daha pahalı. Çünkü Tim amcamız öyle istiyor :D Şaka bir yana bu tür ürünleri beyaz üretmek aslında üreticiler tarafından kolay olsa da beğenilip beğenilmeme konusu kafa karıştırıyor.

Talebin az olduğunu düşünüyorum. Belki seviliyor fakat az satılıyor ayrıca boya olayı vs. var diye biliyorum. Ford'un T50(?) model arabasının hikayesini biliyorsunuzdur belki. O arabalar sadece siyah renkte satıldı çünkü siyah renk daha hızlı kuruyor ve bu da üretim sürecini hızlandırıyor. Buna benzer bir şey de olabilir.

1 hafta önce bir RTX2060s görmüştüm beyaz garip bir şekilde en ucuz olandı :D

Geri
Yukarı