Marka Bilgisayarlar Neden Bu Kadar Pahalı?

Hangisi

• Toplama

• Marka

• Ben Laptop Severim

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Vatan bilgisayar notunu görmedim. Vatan zaten en pahalı satan firmalardan biridir. Marka bilgisayarı toplayan bir kar payı koyar. Eee Vatan'da boş durmaz. Firmanın kar payının fazlasını koyar.

Sonuç olarak ne marka bilgisayar alınır nede Vatan'dan bir parça alınır.

Gant'ın ürettiği tişörtler ile merterdeki 10 TL'lik tişörtler arasında kalite farkı olmamasına rağmen fiyat farkının olması gibi bir şey.
Markaya para veriyorsun.

Merhabalar. Kullandığım bilgisayar tırt demişsiniz, eski bir ürünse stokta kalmadı yapmak yerine pahalı fiyat koyabiliyorlar. 8.000 TL'lik bilgisayar çok da tırt olamaz bence 😂

Şu anda kullandığım bilgisayar gerçekten "tırt" bir bilgisayar. Ama baktığında Vatan'da 8000₺. Toplama bilgisayara bakıyorum "1050 Ti'lı" sadece 5000₺. Neden bu kadar fark var. Siz hangisini tercih edersiniz?
Düzenleme: Laptop severler için seçenek ekledim :D

Her şey dolarla alakalı, Rahibi salma ihtimalleri var. Piyasa şu anda onu fiyatlıyor, belki 6'nın altı görülebilir. Çarşamba günü FED faiz arttırımı var durum ne olur kimse kesin bir şey diyemiyor. Bana sorarsan düşüş Faiz arttırımına doğru durma noktasına gelecek ve dolar tekrardan yeşil ışık yakacak ve bir süre sonra dolar tekrardan düşmeye başlayacaktır. Buna göre alacağın zamanı kestir, yatırım tavsiyesi vermiyorum, sorumluluk da almam bu konuda.

Ne tür bir bilgisayar almak istediğin ise tamamen ihtiyaç durumuna bağlı. Elinde 2080 TI'lı 2900X'li falan sistem bile olsa masaüstü olacağı için sağa sola götüremezsin. Önündeki yıllara bak, kaç yaşındasın bilmiyorum, üniversiteye falan gideceksen laptop kaçınılmaz ama yok ben yerleşik hayattayım pcyi sağa sola götürmesem de olur dersen o zaman masaüstü mantıklı.

Araya kar miktarı koyuyorlar. Birde çok sağlıklı bir sistem toplamıyorlar. Millet anlamıyor diye bir iki parçası iyi koyup diğer parçaları çöp koyduklarını duyuyorum çoğu yerde doğru mu bilmiyorum. En sağlıklısı toplama bence.

Her şey dolarla alakalı, Rahibi salma ihtimalleri var. Piyasa şu anda onu fiyatlıyor, belki 6'nın altı görülebilir. Çarşamba günü FED faiz arttırımı var durum ne olur kimse kesin bir şey diyemiyor. Bana sorarsan düşüş Faiz arttırımına doğru durma noktasına gelecek ve dolar tekrardan yeşil ışık yakacak ve bir süre sonra dolar tekrardan düşmeye başlayacaktır. Buna göre alacağın zamanı kestir, yatırım tavsiyesi vermiyorum, sorumluluk da almam bu konuda.

Ne tür bir bilgisayar almak istediğin ise tamamen ihtiyaç durumuna bağlı. Elinde 2080 TI'lı 2900X'li falan sistem bile olsa masaüstü olacağı için sağa sola götüremezsin. Önündeki yıllara bak, kaç yaşındasın bilmiyorum, üniversiteye falan gideceksen laptop kaçınılmaz ama yok ben yerleşik hayattayım pcyi sağa sola götürmesem de olur dersen o zaman masaüstü mantıklı.
2 sene sonra üniversiteye geçeceğim inşallah. Normal koşullarda kesinlikle masaüstü derdim ama daha hangi konuda becerimin olduğu hakkında bile bir bilgim yok. Haliyle burada mı kalacağım yoksa uzağa mı gideceğim bilemiyorum. Eğer uzağa gideceksem kesinlikle laptop alırım. Ama üniversiteye geçeceğim için para da biriktirmek istiyorum. Bilgisayar alıp almamak arasında da kaldım :D.
Neden bu kadar karışık bir durumum var ya :D?

2 sene sonra üniversiteye geçeceğim inşallah. Normal koşullarda kesinlikle masaüstü derdim ama daha hangi konuda becerimin olduğu hakkında bile bir bilgim yok. Haliyle burada mı kalacağım yoksa uzağa mı gideceğim bilemiyorum. Eğer uzağa gideceksem kesinlikle laptop alırım. Ama üniversiteye geçeceğim için para da biriktirmek istiyorum. Bilgisayar alıp almamak arasında da kaldım :D.
Neden bu kadar karışık bir durumum var ya :D?

Bence sen laptop al, hatta 2. el daha uygun bir seçim olur senin için. 2-3 bin liralık bir makine ile sıfırına 7-8 bin lira vereceğin makine 3 aşağı 5 yukarı aynı güçte. Temiz bir 2. el yakalarsan kaçırma o yüzden. Ortalama 1050 TI 4GB ve i7 7700hq olsun 8+8 rami olsun gerisi çokta önemli değil.

Örneğin : Satılık asus gaming laptop i7-7700hq GTX950 21 ay garantili - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 519788246

(İlanın benle bir uzaktan yakından hiçbir alakası yok, referans değil sadece örnek olarak attım.)

Sistem toplamayı bilmeyen bilinçsiz insanlar tabii ki de olması gerektiği gibi marka bilgisayarlara yöneliyor. Markalar da bilinçsizlerden yararlanıp kar payını arttırıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı