Neden bir insan masaüstü Mac sistem alır?

AliEgemen

Hectopat
Yer
İstanbul
Gerçekten anlaması zor. Ben sahsen Macbook hic sevmesem ve onermesem de alanlari anlıyorum çünkü sessiz ve şarj ömrü muazzam. Insanlara kolaylik oluyor. Ama masaustune geldiğimizde bu avantajların hicbiri yok. Sarj omru diye birsey yok zaten. Ona verilecek parayla ITX saglam bir sistem dizilir hem sessiz hem de yukseltilebilir olur uzerine de performansiyla katlar diye düşünüyorum. Tek oyun değil GPU olması sayesinde çoğu programda da öne masaüstü çıkacaktır. Sizce neden insanlar bunun yerine yükseltilemeyen, gereksiz pahalı, ekran kartsız bir sistem alıyor?

Mac alan firmalar o kadar para kazanıyor ki 5 yılda bir MAC değişimi yapmak sistem yükseltmek ile uğraşmaktan daha tasasız ve kolay geliyor. Toplama sistemlerin en büyük avantajı kim ne derse desin illegal yazılımdır sallıyorum bir öğrencinin eğer CAD hakkı bittiyse gidip senelik 15k verip CAD almak yerine korsan yükler ama firmalar bunu yapamıyor dolayısıyla MAC almak daha dertsiz tasasız geliyor.

İnsanlar uğraşmak istemiyor. Anlaşılmayan nokta şu ki herkes bilgisayar donanımlarına vakit harcamaktan hoşlanmak zorunda değil. Tak çalıştır mantığıyla kullanabileceği, sürücü vs. gibi ıvır zıvır ve Windows saçmalıklarıyla uğraşmayacağı, yıllarca yapacağı işte sorun çıkarmayacak bilgisayar arayan çok insan var. Kaldı ki bunu bir kasayla kıyaslayamazsın All-in-one mantığında bir ürün Mac. Çok iyi bir panelle gelmesi de cabası. Mikrofon, kamera gibi dertlerden de kurtarıyor.

İnsanlar uğraşmak istemiyor. Anlaşılmayan nokta şu ki herkes bilgisayar donanımlarına vakit harcamaktan hoşlanmak zorunda değil. Tak çalıştır mantığıyla kullanabileceği, sürücü vs. gibi ıvır zıvır ve Windows saçmalıklarıyla uğraşmayacağı, yıllarca yapacağı işte sorun çıkarmayacak bilgisayar arayan çok insan var. Kaldı ki bunu bir kasayla kıyaslayamazsın All-in-one mantığında bir ürün Mac. Çok iyi bir panelle gelmesinde cabası. Mikrofon, kamera gibi dertlerden de kurtarıyor.
Tek IMac'den bahsetmiyorum. Mac Pro, Mac Mini vb.

Tek IMac'den bahsetmiyorum. Mac Pro, Mac Mini vb.

Mac mini dünyanın en iyi ürünlerinden. Hem inanılmaz kompakt hem de çok sessiz ve performanslı üstelik ucuz. macOS deneyimi de cabası. Pro’larda ise durum tamamen iş profesyonelliğinden ibaret. Çok yüksek donanım veya zamandan tasarruf gerektiren işler varsa Mac Pro’ya yönelebiliyorlar özellikle profesyonel video, fotoğraf ve ses düzenleyicileri.

Mac mini dünyanın en iyi ürünlerinden. Hem inanılmaz kompakt hem de çok sessiz ve performanslı üstelik ucuz. macOS deneyimi de cabası. Pro’larda ise durum tamamen iş profesyonelliğinden ibaret. Çok yüksek donanım veya zamandan tasarruf gerektiren işler varsa Mac Pro’ya yönelebiliyorlar özellikle profesyonel video, fotoğraf ve ses düzenleyicileri.
Cok yüksek donanim gerekiyorsa Mac Pro almak cidden anlasilmaz geliyor. Ekran karti bile yok bunda. Mac Mini bir yere kadar anlasilabilen bir urun sacma fiyatını saymazsak.

Cok yüksek donanim gerekiyorsa Mac Pro almak cidden anlasilmaz geliyor. Ekran karti bile yok bunda. Mac Mini bir yere kadar anlasilabilen bir urun sacma fiyatını saymazsak.

Profesyonel işlerinde Apple programları kullanan milyonlarca insan var niye anlaşılmaz olsun ki? Ayrıca dediğim gibi bu tarz insanların çoğu sistem çöktü, mavi ekran yedim, Windows Update şu soruna neden oldu vb. sorunlarla uğraşmak istemiyorlar. İş yapmak isteyen birisi için macOS’ün gücünü fazla hafife alıyorsunuz.

İlk defa bu tarz bir konunun daha da agresifleşmesi yerine konu sahibinin diğerlerinin fikirlerini kavrayıp tatlı bir sonla bittiğini görüyorum çok sevindim.

Ben de eskiden MAC alanlara anlam veremezdim ama biraz fazla hafife aldığımızı gördüm. Özellikle M2 işlemcilerden sonra özellikle iş konusunda çok üst seviyelere ulaştı. Ancak oyun konusunda hala daha çok geri planda. Aslında çoğu oyun oynanıyor fakat gereksiz uğraştırıyor, oyun için hala seçenek bile değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı