Neden boğaya zarar veriyorlar?

Sonra boğa matadoru öldürünce "oOo boğa katliam yaptı" şeklinde haberlere lanse edildiği oluyor. Bu hayvana işkence etmekten başka bir şey değildir. Çin'de köpeklerin öldürdüğü sözde "festival" de aynı şekilde. Kestiğimiz kurbanlara dışarıdan farklı gözle bakılıyor fakat acı vermeden her tarafına kılıç bıçak saplayarak işkence etmiyoruz biz.

İşte bu yüzden hayvanları daha çok seviyorum insanlardan.
Doğa'da her şey uyum içinde yaşar ama insanlar parazit gibidir. Dünyayı ve içindeki her şeyi yok eder.
Ama neden? Neden bu açgözlülük?

Geleneğiniz batsın.

Aynısı Türkiye'de olsa hayvan katliamı yapılıyor diye ortaya çıkacak sosyal medya topluluğu nedense yıllardandır Avrupa'da yapılan bu ''spor'' konusunda görmezden gelip, spor diyebiliyor.

Eski zamanlarda gladyatör dövüşünü anlayabiliyorum ama bu yüzyılda böyle bir olay spor değil, sadistliktir sadece. İnsanlar da biralarını, çerezlerini, yemeklerini alıp 5-6 tane boğanın katliamını kahkahalarla birlikte izler. Dünya böyle bir yer.

Avrupa sevicilerinden bir yorum bekliyorum. Ha bu arada kurban bayramı vahşetmiş arkadaşlar :)
Bu mu yanlış bilgilendirme? Hort oldu, ama şimdi rastladım, güldürmeyin arkadaşlar. Ben 1 kere gittim, insanlar gayet mutlu, bunu spor olarak görüyorlar. Hiç Avrupa'da bu festivallere katıldınız mı? Bu kadar emin şekilde spor değil diyorsunuz?
Bu mu yanlış bilgilendirme? Hort oldu, ama şimdi rastladım, güldürmeyin arkadaşlar. Ben 1 kere gittim, insanlar gayet mutlu, bunu spor olarak görüyorlar. Hiç Avrupa'da bu festivallere katıldınız mı? Bu kadar emin şekilde spor değil diyorsunuz?
Son olarak ekleyeyim, bana göre güzel bir spor değil, içim cız ediyor, ama spor olan bir şeye spor değil demek de doğru değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı