Yazılım müh. İçin üniversite tavsiyesi

Yazılım okumak için üniversiteye gitmeye gerek yok. Yani üniversite havası almak için gitmek istiyorsanız siz bilirsiniz. Bugün internette bir sürü yazılım rehberi videoları var. Ben ileride bu yazılım sektörününde biteceğini düşünüyorum. Artık yapay zeka bu işide devralacak.

Yapay zeka şu an hello world yazmaktan ötesine gidemiyor ve önerdiği kodlarda GitHub'dan alınma oluyor.

Şu anki zamanla olayı yorumluyorsunuz hocam. 4 yıl sonra kim bilir neler olacak? Yapay zekanın zaman geçtikçe ilerlediği ortada. Bu belki 5 belki 10 yıl sürebilir.

Yapay zeka gelişene kadar alanında uzman olursun her türlü yazılım alanında para kazanabilecek hale gelirsin o kadar kafaya takmana gerek yok.

Yazılım için üni önemi yok kendini geliştirmezsen istersen dünyanın en iyisinde oku ama teknik üniversite terchih etmeni öneririm itü ytü gibi.
Hocam henüz 18 yaşındayım, bu yaşa rağmen daha önce kurumsal şirketlere çalışmışlığım var. İngilizce seviyemin de yeterli olduğunu düşünüyorum. Bu yaşta daha ne yapabilirim doğrusu bilmiyorum :D
Yazılım veya bilgisayar için üniversiteye önem bile vermiyorum. Önemli olan o süreçte senin kendine ne katacağın oluyor.
Yukarıda bahsettiğim gibi.

Yazılım okumak için üniversiteye gitmeye gerek yok. Yani üniversite havası almak için gitmek istiyorsanız siz bilirsiniz. Bugün internette bir sürü yazılım rehberi videoları var. Ben ileride bu yazılım sektörününde biteceğini düşünüyorum. Artık yapay zeka bu işide devralacak.
Yazılım öğrenmek için gitmiyorum. Şirketler işe alacaklarında "ilgili bölümden mezun" diyorlar. Ya yazılım müh. ya da bilgisayar müh. istiyorlar.

Geri
Yukarı