Neden Bunları Yaşıyoruz?

• Sustuğumuzdan

Oy: 27 90,0%
  • Yaşamak İstediğimizden

Oy: 3 10,0%

• Oy verenlerin toplamı
    30

Astra

Hectopat
Daha fazla  
Ülkemizde hiçbir şekilde denetim yok. Denetimden kastım kargo şirketleri, internet sağlayıcıları, yiyecek ve içecekler, ticari şirketler, garantide yaşanan sorunlar, gümrük.

Bu konuları biraz daha açayım :
1_) Çarşamba günü PTT şubesine giren bir ürün pazartesi evime ulaşıyor hadi onları da geçtim hiçbir bilgilendirmede yok, bilgilendirmeden kastım kurye bugün izinlidir yoktur gibi. Şunları da ekleyeyim adam Çin'den buraya 12 yada 14 gündü galiba ikisinden biri şu an tam olarak hatırlamıyorum ama yolluyor PTT 3 günde evime getiremiyor. Yurtiçi kargoları desen gene aynı ve ürünleri düzgün taşımadıkları söyleniyor ben daha görmedim çünkü kargolarken hiç görmedim.

2_) Superonline fiber kullanıcısıyım bundan çok mutluyum ama bir yandan da insanı delirtiyorlar. Mutlu olmamın sebebi Türkiye'nin en hızlı internet sağlayıcısı olması tabi kişiden kişiye değişir. Şimdi 25 download, 6 upload, 75GB'lık paketi kullanıyorum yanlış yazmış olabilirim tam olarak böyleydi galiba neyse AKK girmemişken aniden ping oranım 350, 600, 1000 civarına çıkıyor sonra arıyorum güncelleme yapıyorlar düzeliyor sonra 1 gün ya da 6 saat içerisinde gene tekrarlıyor kayıt açıyorlar 24 saat gece 23:00'a kadar müsaitim gibi bilgileri veriyorsun irtibat numarası veriyorsun not alıyorlar sonra 1 gün geçiyor adamlar aramıyor etmiyor kayıt kapanıyor ya da aradık ulaşamadık diyorlar ama telefonda ne şu kişi şu saatte aramış ulaşamamış diye mesaj var, nede arama kayıtında öyle bir şey var. Neyse onları da geçtik bir daha kayıt açıyorum. Açtıktan sonra gene geçiyor zaman ve uzman ekip miydi neydi, arıyor nihayet sözde uzman :) sorun devam ediyor mu? Evet veya hayır diye cevap veriyorsunuz, hayır derseniz görüşme bitiyor hiçbir mağduriyeti karşılama gibi durum yok oyunun ortasında ping çıkıyor adama bir şey olmuyor nede olsa :) ama evet derseniz ekip yoluyorlar müşteri hatasıysa ekstra para ödüyorsunuz eve gelen ekip google.com'a CMD'den ping falan atıyor ilk başta yüksek çıktı sonra cihazında biraz daha ayarları değiştirdi mi ne yaptı düştü, neyse bundan öncede speedtest'e girdi adam ilk yaptığında 24 civarında download çıktı upload'ı hatırlamıyorum. Sonra bir daha yapın dedim bu sefer download 8'e düştü bir daha yaptılar bu testten sonra 15'e çıktı sonra adamlar sorunu çözdüler gittiler gene 3-5 gün sonra tekrarladı modemi değiştirdiler 3-4 ay önce sorun çözüldü ama fatura fiyatı aynı geldi yani hem mağduriyet yaşadım hem de fatura aynı? Fatura itirazı yapabilirsiniz dediler aradım yok önceki faturalara itiraz yapamıyorsunuz demişti galiba bilmem 1 hafta mı demişti hayal, mayal hatırlıyorum yanlış olabilir kusura bakmayın ben de yapmadım. Bir de ekstra olarak o kadar rahatlar ki, diyorum ki müşteri hizmetlerine tüketici haklarına başvuracağım adamlar diyor ki başvurabilirsiniz çıldırıyorum, 2-3 kerede turkcell hattınız varsa internet yollayalım dediler de Turkcell değilim :)

3_) Mesela 30 Euro'ya düşmüştü alışverişin sınırı niye düşürdüler ben onu anlamadım adam bura da mekanik klavyeyi en az 280 TL satıyor oda tek renk, yurt dışında 40-50$ mekanik RGB renkli mekanik klavyeler var hadi neyse zaten ben bu fiyat düşürmesinden önce almıştım da bozulursa bide gümrükte takılınca KDV ödeyeceğim bu adalet mi diğer ülkeler rahat rahat alırken biz burada her şeye KDV ödüyoruz?

4_) Yiyecek içecekler adam kanserojen içeren yiyecek içecek gıda boyası içeren yiyecek içecek satışa sürüyor baya satılıyor parayı kırıyor zatende milleti ilerde kanser veya başka hastalıklara sürükleyecek bunun bir denetimi yok mu? Hadi onu da geçtim askerler zehirlendi o neyden o da denetimden?

5_) Ticari şirketler dediğim (Vatan, Media Markt gibi gibi) sitelerinde bir kere %100 doğru bilgi görmedim illa bir şey eksik adam ''AMD A10 7870K Soket FM2+ Yeni Soğutucu 3.9GHz '' burada yazan GHz 3.5'di adamlar yeni düzeltmiş. Bide bunların zamları var kimi 600'e satıyor kimi aynı ürünü 900'e örnek verdim.

6_) Telefonu garantiye yollamıştık 20 günü geçti. Biz de aradık itiraz ettik ve geçici ürün yolladılar yani aramasaydık ürün yollamayacaklardı hadi onu da geçtim belki garantiye giden telefon daha uzun sürede gelecekti, telefon 30 günde geldi galiba yanlış hatırlamıyorsam 1 yıl oldu bu olay.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk önce Türkiye'de hiçbir internet sağlayıcısı iyi değil. Bunun hakkında pek çok haber okuyabilirsiniz. Örnek olarak, Bulgaristan'da 1Gbps indirme hızı ve 1 Gbps yükleme hızı üstelik tamamen sınırsız fiyatı 204₺ denk geliyor. Bunu Türkiye'de almaya kalksan 34849₺ ödüyormuşsunuz. Üstelik bireysel olduğunuz için bu parayı verseniz dahi kurumsal olmadığınız için vermiyorlarmış. Adamlara bak bide parada beğenmiyor. Bu değerler çok yüksek değerler. Daha normal bir değer ile örnek verelim. Kazakistan'da 120 Mbps indirme hızı ve 120 Mbps yükleme hızı üstelik tamamen sınırsız fiyatı 74₺. Türkiye'de bu 6234₺.

Biz dahada gece 2 sabah 8 kota yok. Ne güzel GTA 5 indiririm diyoruz. Böyle saçmalık olabilir mi ya? Hiç kimse sesini çıkarmıyor bu konuda. Dahada gece kota yok diye sevinenler var. Bu çok normal bir olay mı? Nesine seviniyorsunuz anlamıyorum. Ha pardon atladım. 2018'in bilmem kaçında AKK kalkacakmış. Ya kalksana ne olur 50 Mbps olan pakete 70₺ alıyorsunuz. Bırak ben 16 Mbps olan pakete 60₺ ödüyorum. Dediğim gibi çok kötü durumdayız. Dahada hiçbir şey yokmuş gibi devam edelim. Oyun yükleyeceğim gece 2 olmasını bekliyorum. Saçmalığa bak.

Zaten Türkiye'de olan ürünlerin fiyatı ortada o konuyla hiç konuşmayacağım.

En basitinden örnek vereyim. GTX 1080 Ti namı değer canavar. Türkiye Vatan bilgisayar fiyatı 4500 TL Gaming X modeli.

Birde Amazon.de sitesinden bakalım. Gigabyte GTX 1080 Ti O.C Gaming modeli 730 euro. Buda bizim paramızla 2 931,08748 TL ediyor. Yani buradan sadece 1500 TL havaya uçuyor.

En basitinden örnek vereyim. GTX 1080 Ti namı değer canavar. Türkiye Vatan bilgisayar fiyatı 4500 TL Gaming X modeli.

Birde Amazon.de sitesinden bakalım. Gigabyte GTX 1080 Ti O.C Gaming modeli 730 euro. Buda bizim paramızla 2 931,08748 TL ediyor. Yani buradan sadece 1500 TL havaya uçuyor.
O fiyata vergiyide ekleyin. Gümrükte sonradan öğrenince hoş olmuyor. Gelçi artık gitmenize gerek kalmadı ama olsun :D

KDV, ÖTV cart curt. Nereden soysak diye düşündükleri için 1500 de uçar 3500 de.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı