Neden Casper Alınmaz ?

Onur Deveci

Hectopat
Daha fazla  
Recep abi öncelikle amacım Casper markasını savunmak değil. Kendim de sevmiyorum zaten. Fakat neden casper marka alınmamalı ? Sadece merak ettiğimden. Arkadaslarımda Casper marka notebooklar var. Hic sıkıntı yasamadılar. Ama merak ediyorum neden Casper alınmaz?

casper.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Casper neden ucuz ve uygun fiyatlı? onu açıklayayım. Casper bütün parçaları toptan teker teker getiriyor ve Türkiye'de parçaları birleştirip satıyor. Yani atıyorum yurt dışından 10 tane notebook getirmek yerine 100 tane işlemci, 100 tane ekran kartı vs getiriyor. Kargo'da parça parça getirmek daha az yer kapladığı için daha uygun fiyata geliyor, bu yüzden daha ucuza satma imkanı sağlıyorlar.

Burası güzel ama işin içinde birde kalite kontrol var. Takıp çıkartmasını bilsen sende yaparsın ama kalite-kontrol yapmadan satarsan bazı ürünlerde aldıktan birkaç ay sonra sorun yaşamaya başlarsın. O zaman teknik servis yolu gözlersin artık.

Casper'ın ucuz olmasını diğer bir nedeni kullandığı parçaların kalitesinin düşük olması. Düşük kaliteli olunca uygun fiyatlı oluyor ve satması da daha uygun oluyor. Bu yüzden çoğu insana cazip geliyor. Örneğin @Egemen 'nin kullandığı ASUS N56VZ ile arkadaşının kullandığı Casper'ın kalitesinin aynı olduğunu düşünebilir misin? Tabiki aynı kalitede değil. ASUS'un kullandığı ekranın kalitesi, ekran kartının kalitesi, kullandığı kasanın kalitesi vs Casper'da yok. O yüzden Casper ucuz.

Bu yüzden kaliteden ödün vereceksen ve belki birkaç sene sonra oluşacak problemler uğraşabilirim dersen Casper al ama sende biliyorsun ki Casper iyi değil ama idare eder mi? Olabilir.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı