Neden ceza aldım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

maxicp

Hectopat
Güç düğmesine basıyorum sonra intel yazarken sol tarafta
F3:recovery
F11:BOOT seçme bölümü
DELETE:BIOS
yazardı ve bastığım zaman BIOS açılırdı.

Ama şimdi intel yazıyor ve direk windows başlatılıyor, sol tarafta F3 F11 delete falan yazmıyor ve bassamda işlemiyor.

Fakat bazen BIOS tümden düzeliyor bu seferde windows açılmıyor.Ya siyah ekran geliyor(windowsun mavi logosundan sonra) yada mavi logosu bölümünde takılıyor.

Ne yapmalıyım?

Bu mesajım yüzümden bir gün ceza aldım, sebebi ise türkçe kurallarına uymamak! Bu mesajda herhangi bir sorun varmı acaba?:confused:

Bu mesajım yüzümden bir gün ceza aldım, sebebi ise türkçe kurallarına uymamak! Bu mesajda herhangi bir sorun var acaba?:confused:

Sorun var:

Ama şimdi intel yazıyor ve direk(+t) windows başlatılıyor, sol tarafta F3 F11 delete falan yazmıyor ve bassamda işlemiyor.

Fakat bazen BIOS tümden düzeliyor bu seferde windows açılmıyor.Ya siyah ekran geliyor(windowsun mavi logosundan sonra) yada mavi logosu bölümünde takılıyor.

Ne yapmalıyım?

Windows veya İntel'i küçük yazmayı kabul ederim ama 'de' ekini kabul etmem! Eğer kural buysa forumda yüzlerce kişi banlanır.

Bağlaç olan "de" ayrı yazılır, durum eki olan bitişik. Bağlaç olup olmadığını anlayamıyorsanız cümleden "de"yi çıkarın, anlamda bozulma olmuyorsa bağlaçtır, ayrı yazılır.

Ben de gidiyorum. (Ben gidiyorum.) - Bağlaç
Sende tablet var mı? (Sen tablet var mı?) - Durum Eki

Windows veya İntel'i küçük yazmayı kabul ederim ama 'de' ekini kabul etmem! Eğer kural buysa forumda yüzlerce kişi banlanır.

Ayrıca İntel yerine Intel yazmalısın. İngilizce'de büyük i harfi (İ) yoktur.

Soner Gül yaptığın hataları göstermiş. Bundan sonra yapmamaya özen gösterirsen hem senin için hem de forum düzeni için çok daha iyi olur.

Sayenizde Türkçe düzgün yazmayı öğreniyorum, henüz tam olmasa da 1 yıl öncesine göre çok yol katettim. Ayrıca yediğim cezaların haddi hesabı yok, hele de noktalama işaretlerinden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar gerçekten ceza sistemi çok dengesiz. Geçenlerde bir konuya yorum yaptım, moderatör arkadaşlardan biri konuya çevirmiş galiba yorumu. Ertesi gün foruma bir girdim, bir adet bildirimim var. Baktım, Burak Alkan tarafından ceza yemişim, yanlış bölüme konu açtığım gerekçesiyle. Neyse sonra baktım konum silinmiş, mesajım yorum attığım konuya geri gelmiş. Ne iş anlamadım gerçekten. Yani modun yaptığı hatayı ben çekiyorum anlayacağınız.

Arkadaşlar gerçekten ceza sistemi çok dengesiz. Geçenlerde bir konuya yorum yaptım, moderatör arkadaşlardan biri konuya çevirmiş galiba yorumu. Ertesi gün foruma bir girdim, bir adet bildirimim var. Baktım, Burak Alkan tarafından ceza yemişim, yanlış bölüme konu açtığım gerekçesiyle. Neyse sonra baktım konum silinmiş, mesajım yorum attığım konuya geri gelmiş. Ne iş anlamadım gerçekten. Yani modun yaptığı hatayı ben çekiyorum anlayacağınız.

Dengesizlik yok sen düzgün yazarsan ceza vermezler. Bir de diğer kurallara uyman gerek.

Ama şimdi intel yazıyor ve direk windows başlatılıyor, sol tarafta F3 F11 delete falan yazmıyor ve bassamda işlemiyor.

Ne yapmalıyım?

Güç düğmesine basıyorum sonra Intel yazarken sol tarafta,

• F3: recovery
  • F11: BOOT seçme bölümü
  • DELETE: BIOS

Ama şimdi Intel yazıyor ve direk Windows başlatılıyor, sol tarafta; F3, F11, delete falan yazmıyor ve bassam da işlemiyor.

Fakat bazen BIOS tümden düzeliyor bu seferde Windows açılmıyor. Ya siyah ekran geliyor (Windows'un mavi logosundan sonra) ya da mavi logosu bölümünde takılıyor.

Ne yapmalıyım?

O zaman farklara bakın derim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı