Neden erkeklerin altın ve ipek kullanması yasak?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
﴾101﴿
Ey iman edenler! Açıklandığı takdirde sizi sıkıntıya sokacak hususlarda soru sormayın. Kur’an indirilirken böyle sorular sorarsanız size açıklanır. Allah onlardan sizi muaf tutmuştur. Allah çok bağışlayıcıdır, halîmdir.

﴾102﴿
Bu tür soruları sizden önce de bir topluluk sormuş, fakat sonunda bunları inkâr eder olmuşlardı.

Fazla kurcalama.

Evet internette domuz etininde bu yüzden haram olabileceğini gördüm.

Böyle bir şey uydurmayın islamiyette domuz kendi dışkısını yemesinden ve temizlense bile geçirilemeyecek kadar bakteri barındırıyor o yüzden.

﴾101﴿
Ey iman edenler! Açıklandığı takdirde sizi sıkıntıya sokacak hususlarda soru sormayın. Kur’an indirilirken böyle sorular sorarsanız size açıklanır. Allah onlardan sizi muaf tutmuştur. Allah çok bağışlayıcıdır, halîmdir.

﴾102﴿
Bu tür soruları sizden önce de bir topluluk sormuş, fakat sonunda bunları inkâr eder olmuşlardı.

Fazla kurcalama.

Bu iki ayetin bu konu ile ilgisi yok. Mallar, sahiplik ve değerli metalar konusunda bir sürü açıklama zaten Kuran'da mevcut.

Hadis hocam. Muhammed'in hükümleri de var ve bunlara hadis denir. Kur'an'dan sonra başvurulan en büyük ikinci kaynak olur ve hiçbir şey diye yazılır.

Size mi düştü benim yazım yanlışım? İnternette yazılan yazılara çok da takılmamak lazım sanki dilekçe yazıyoruz. Ayrıca Kuran'da geçen şeyi söyledim size. Peygamber bir şeyi emredemez. En azından Kuran'da böyle geçiyor. Eğer peygamber böyle bir şey yapabiliyorsa ayetler çelişiyordur.

﴾101﴿

﴾102﴿

Fazla kurcalama.
Aynen 102.ayetteki benim :)
Size mi düştü benim yazım yanlışım? İnternette yazılan yazılara çokta takılmamak lazım sanki dilekçe yazıyoruz. Ayrıca kuran'da geçen şeyi söyledim size. Peygamber bir şey'i emredemez. En azından Kuran'da böyle geçiyor. Eğer peygamber böyle birşey yapabiliyorsa ayetler çelişiyordur.
Ayetler zaten çelişiyor da sık sık, hatırlatmak isterim; forum kuralları var ve yazım yanlışı yapanı uyarmak bana düşüyor. Rapora bastım o yüzden.

Hadis hocam. Muhammed'in hükümleri de var ve bunlara hadis denir. Kur'an'dan sonra başvurulan en büyük ikinci kaynak olur ve hiçbir şey diye yazılır.
Hadisler peygamberin hükümleri değil, kuranda yazmayıp peygamberin açıkladığı emirler diye biliyorum. Emiri yine Allah veriyor yani.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı