Neden et yeriz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Seni ilgilendirmez, yemek istiyorum yerim? Var mı lafın?

Arkadaşlar saçma sapan yorum yapmamınızı rica ediyorum. Neden et yeriz yani neden et yemeden yaşayabilecekken canlıları katlederiz? Onlarında aileleri var onlarda yas tutuyorlar ve biz onları yedikten sonra dışkıya dönüşüyorlar :( .Düşünsenize sizi ve ailenizi yemek üzereler dışkı olacaksınız acı çekerek öleceksiniz pahalı yerlerde satılacaksınız. Ben et yiyorum ama artık yemeyeceğim sanırım bana proteinden bahsetmeyin et yemeden de yaşanıyor doğanın kanunu falanda demeyin vahşi değiliz biz. Sizin görüşleriniz neler?

O hayvanların yaratılma amacı insanlara besin olması et en değerli protein türlerinden biridir. Et yemeden yaşarsında ona yaşam denmez et insan hayatında çok değerlidir. Ve o hayvanlar et için varlar yoksa niye et danaları inekleri falan günde 2 KG alıyor etini almayacaksan niye alıyorlar o kiloları. Hem etini yediğimiz inek, dana, koyun, kuzu, koç kendini savunamaz doğada yani onu koruycu insan gerekiyor. Ama bir süre sonra hastalık ve yaşlılıkla acı çekerek ölüyor ve genelde kasaplar acısız öldürüyor damardan kan boşaltılıp kalp ve beyin fonksiyonlarını kaybediyor yani acısız ölüyorlar. Evet gerçekten doğanın kanunu et yemek, uygurlar et yemezlerdi ve çok hızlı yok oldular. Ek olarak bitkilerde canlı, ağzı olmadığı için olarak cansız sayamazsın biri seni yemek için topraktan çekip canlı canlı yiyor anladın mı? İnsan hayvan veya bitki değildir bunlar çok saçma oluyor. Onlarda canlı ama insan değiller onlara yenilmek için can verilmiş.

Bilmiyorum, artık orta halli bir ailenin evine et giriyor mu? "Neden yeriz?" den önce "Yiyebilir miyiz acaba?" diye sorulmalıydı.

Asıl konuya dönecek olursak "Çonko boz cono onsonloroz". :ROFL:

Doğanın ekosistemi böyle işliyor, üstteki canlı alttakini yer. Ayrıca off o efsane dönerleri, köfteleri, ve kebapları yemeden durabilecek misin?
asdasdasdasdasdasd.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı