Neden abur cubur yeriz?

VogonYolu

Decapat
Evet arkadaşlar abur cuburun bize hiçbir yararı yok üstüne içindeki bilmem ne palm yağıyla çok fazla zararı var. Peki insanlar neden bir elma yemek yerine gider kek yer? Sonuçta içindeki şekerler ve yağlar insanlar için çok faydalı ayrıca bolca vitamin minarel bulunuyor.
Bu soru aslında bir öğrenci derslerine eve gelince neden çalışmaz gibi bir soru oldu. Sonuçta çocuk için ders çalışmak çok faydalı şuan kendi geleceği için. Ama galiba insanın kendisi için iyi olan bir şeyi şuanlık iyiyse iyidir şuanlık kötüyse kötüdür gibi kısa deneyimlerine dayanan bir ön yargısıdır. Belki de bazı şeyler için bilgi yetmez bilginin yanında tecrübe de gereklidir.
Konuyu nerden nereye çektim? Neyse siz cevaplayın kafanıza göre.

Şeker bağımlılık yapar ve uyuşturucudan daha bağımlılık yaptığını duymuştum. cipslerde öyle çin tuzu denilen bir tuz koyuluyor bağımlılığa itiyor. Bu abur cubur denilen şeyler sadece daha çok yenilmesi ve bağımlısı olması adına yapılan şeyler. Besin ve içerik adına hiçbir iyi yanı olmayan gereksiz endüstri yapımı ürünlerdir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence beyaz perdenin sinema,dizi ve çizgi filmin etkisi yüzünden dikkat ederseniz karakterler ya bir hamburger ya bir pizza,cips,kola tüketiyor.Mesela bizim ülkemizde pizza ilk satışa çıktığı zaman fazla tutulmamış ancak sonra ''ninja kaplumbağalar'' adlı dizi ülkemize geldikten sonra çocuklar ve gençler pizza yemek istiyor tabi o zamanın anneleri pizzayada yabancı,yapmasını bilmiyor haliyle çocuğunu pizzacıya götürüyor.Özetliyecek olursak bunu bilinç altımıza daha küçükken entegre ediyorlar evet bence sebebi bu.İyi forumlar.:)(y)

Bir kez yaşadığımız için. Ben şahsen 55-60 yaşından sonra yaşamak istemiyorum istediğimi yiyorum. Sağlık için bu kadar kasanları da anlamıyorum.

Ölümsüz olup bu gıdalar yüzünden ölümsüzlüğü kaybetsek neyse.
Keşke dediğin kadar kolay olsa her şey. Emin ol o zaman bende istediğimi yer içerdim ama ne yazık ki bu devirde öyle 55'e geldim 60'a geldim hadi artık ölüyüm demekle olmuyor. Sözde ilerleyen tıp yüzünden çoğu insan hastane köşelerinde günlerce haftalarca hatta aylarca sürünerek can veriyor. Dolayısıyla bana da bu mantık ters geliyor. Sırf 2-3 dakikalık tat için ileride o kadar acıya sıkıntıya katlanamam. Varsın yemeyi vereyim tutayım boğazımı ki zaten böyle şeyleri tüketince kan şekerimiz de alt üst olduğu için gün içinde çoğunlukla yorgun, bitik halde geziniyoruz. Yani özetle aslında abur cubur dediğimiz şeylerin hiç bir faydası yok. Bakma sen tatları bile yoktur belkide biz içindeki kimyasallara alıştığımız için güzel geliyordur.

Bence birinci neden temel gıdalarımızı yeterince alamdığımız için kendimizi aç hissediyoruz.

İkinci neden genlermizde var, avcı toplayıcı zamanlarımızdan nerede ne zaman yeni bir şey bulacağımız belli olmadığı için bulduğumuzu hemen tüketmeye kodlanmışız.

Keşke dediğin kadar kolay olsa her şey. Emin ol o zaman bende istediğimi yer içerdim ama ne yazık ki bu devirde öyle 55'e geldim 60'a geldim hadi artık ölüyüm demekle olmuyor. Sözde ilerleyen tıp yüzünden çoğu insan hastane köşelerinde günlerce haftalarca hatta aylarca sürünerek can veriyor. Dolayısıyla bana da bu mantık ters geliyor. Sırf 2-3 dakikalık tat için ileride o kadar acıya sıkıntıya katlanamam. Varsın yemeyi vereyim tutayım boğazımı ki zaten böyle şeyleri tüketince kan şekerimiz de alt üst olduğu için gün içinde çoğunlukla yorgun, bitik halde geziniyoruz. Yani özetle aslında abur cubur dediğimiz şeylerin hiç bir faydası yok. Bakma sen tatları bile yoktur belkide biz içindeki kimyasallara alıştığımız için güzel geliyordur.

Hastane köşesinde bekleyeceğimi kim söyledi? Baktın amansız bir hastalığa yakalandım ötenazi ya da anladın sen.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı