Neden et yeriz?

Arkadaşlar saçma sapan yorum yapmamınızı rica ediyorum. Neden et yeriz yani neden et yemeden yaşayabilecekken canlıları katlederiz? Onlarında aileleri var onlarda yas tutuyorlar ve biz onları yedikten sonra dışkıya dönüşüyorlar :( .Düşünsenize sizi ve ailenizi yemek üzereler dışkı olacaksınız acı çekerek öleceksiniz pahalı yerlerde satılacaksınız. Ben et yiyorum ama artık yemeyeceğim sanırım bana proteinden bahsetmeyin et yemeden de yaşanıyor doğanın kanunu falanda demeyin vahşi değiliz biz. Sizin görüşleriniz neler?
Senin sorunu şöyle cevap verebilirim. Herhangi bir nedenle kolun kesildi. Eğer et
yemezsen yara çok iyileşir belki de hiç iyileşmez. Zaten ekosisteme göre düzenlenmiş.

Hayvansal protein için yiyoruz, gelişmek ve büyümek için yiyoruz, genetik kodlarımıza kazındığı için yiyoruz. Her şeyi geçtim, mangalı güzel oluyor :)

Dedelerimiz mamutların soyunu tüketti, mızrak salladı onlara. Kesici ve delici aletlerini sürekli geliştirerek milyarlarca etçil hayvan avladı. Deri yüzdüler, çiğ et yediler, yetmedi ateşi bulup pişirdiler ve etin verimini daha fazla yükselterek eti sindirmek için harcadıkları enerjiyi beyinlerini geliştirmek için kullandılar ve bugün ortaya sen çıktın.

Yeterli bir açıklama oldu mu? Vegan olacaksanız olun da kürdan kaldığınızda et yeyip gelişen adama imrenerek bakmayın, yeter :D Protein açığınızı kapatmak için 50 tane ek besin tüketmeye, tabiri caizse kapitalizmin size güzel çözüm ürettiği bir sömürü sisteminde mutlu bir vegan olarak yaşayabilirsiniz :)

Yağ, Protein, Karbonhidrat Vitamin ve Mineral. Bunlar etten alabileceklerin, alamayacağın tek şey C vitamini, onu da turunçgillerden alabilirsin. Et sebze ve meyvelere göre daha hızlı vücuda katılır. Örnek olarak etteki demir ıspanaktan çok daha hızlı etki eder. Bu nedenle spor yapanlar et yerler. Yine bir örnek balık. Omega 3 alabileceğin en sağlam ve yegane kaynaktır kendisi.

Hayvansal protein için yiyoruz, gelişmek ve büyümek için yiyoruz, genetik kodlarımıza kazındığı için yiyoruz. Her şeyi geçtim, mangalı güzel oluyor :)

Dedelerimiz mamutların soyunu tüketti, mızrak salladı onlara. Kesici ve delici aletlerini sürekli geliştirerek milyarlarca etçil hayvan avladı. Deri yüzdüler, çiğ et yediler, yetmedi ateşi bulup pişirdiler ve etin verimini daha fazla yükselterek eti sindirmek için harcadıkları enerjiyi beyinlerini geliştirmek için kullandılar ve bugün ortaya sen çıktın.

Yeterli bir açıklama oldu mu? Vegan olacaksanız olun da kürdan kaldığınızda et yeyip gelişen adama imrenerek bakmayın, yeter :D Protein açığınızı kapatmak için 50 tane ek besin tüketmeye, tabiri caizse kapitalizmin size güzel çözüm ürettiği bir sömürü sisteminde mutlu bir vegan olarak yaşayabilirsiniz :)
Vegan piyasası günümüz et piyasasından daha vahim. Vegan yiyeceği diye sebzelerle karıştırılmış birtakım yiyecekleri etten daha pahalıya satan yerler var. Et pahalı bilmem ne diyen birtakım kişiler bir tabaktaki salataya 50 TL verebiliyor. Sözde Dünya'yı kurtarıyorlar bu kafayla.

Geri
Yukarı