Neden et yeriz?

Bence hayvanlar da birbirini yemesin çünkü aileleri çok üzülüyor. Tüm canlılar olarak yoga yapıp, filtre kahve içen vegan varlıklara dönüşmeliyiz.

Et yiyorum çünkü lezzetli.
Peki hayvanların bizden üstün varlıklar olduğunu düşün? Bir kişi var diye düşünelim annesi, babası, kendisi yenmeyi bekliyor önce annesi insanlar tarafından yeniliyor, katlediliyor. Affedersin dışkıya dönüşüyor o dışkı o kişinin annesi oluyor sonra kanalizasyona. Aynı şey babası içinde oluyor ne kadar çırpınsa da elinden bir şey gelmiyor ve sıra o kişiye geliyor. Bu kadar işkence çekmesine rağmen kendisini yiyen kişilerden gerekli bir sebep yerine et yiyorum çünkü lezzetli gibi bir şey duyuyor.

Bu et yemenin kötü olduğunu mu gösteriyor? Ona bakarsan demir çelik ve nükleer enerji gibi alanlar da başını çekiyor. Burada önemli sorun insanların et yemesi mi yoksa hayvancılık endüstrisinin alıp başını götürmesi mi? Bu pek çok konuya bağlanıyor ve tartışma uzar. Yüksek popülasyon, FastFood talebi, dini inanışlar ve nicesi. Etin tüketimi kimi toplumlar tarafından açgözlülükle yapılıyor ki üretimi de aynı şekilde. Bundan yüksek anlamda kazanç sağlanıyor. Kazanç için Güney Amerika'daki ormanlar da katlediliyor, Fabrikalar denizlere atıklarını dökmeye, filtre takmamaya devam ediyor.
Burada asıl bilinçlenilmesi gereken konular dururken ete gelmiş bir anda. Sıra ona da gelecek, et üretim ve tüketimi aşırı fazla ve bunun gereksizlerinden kurtulunmalı. Sırasını bilmiyor ki insanlar, bir anda birinin her gün severek yediği ete laf atarsan onu nasıl ikna edebilirsin?
Hocam ben "vegan piyasası daha vahim" dediğiniz için yazmıştım. Yoksa tabiki et üretimine gelene kadar halledilmesi gereken çok mesele var.

Doğanın kanunu bu. Her ne kadar üzücü de olsa durum böyle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki hayvanların bizden üstün varlıklar olduğunu düşün? Bir kişi var diye düşünelim annesi, babası, kendisi yenmeyi bekliyor önce annesi insanlar tarafından yeniliyor, katlediliyor. Affedersin dışkıya dönüşüyor o dışkı o kişinin annesi oluyor sonra kanalizasyona. Aynı şey babası içinde oluyor ne kadar çırpınsa da elinden bir şey gelmiyor ve sıra o kişiye geliyor. Bu kadar işkence çekmesine rağmen kendisini yiyen kişilerden gerekli bir sebep yerine et yiyorum çünkü lezzetli gibi bir şey duyuyor.
Dünya adil olmadı ve hiç olmayacak herkes hayatta kalmak için her şeyi yapar.

İnsanlarla hayvanları neden aynı kefeye koyuyorsun arkadaşım? Feminizmin yan çarı mı çıktı birde?
İnsan hayvandan düşünce algı ve zihinsel aktivite olarak üstündür.
O hayvanda belki başka bir hayvanı aynı şekilde öldürüp yiyecek ki bu hayvanların kendini genel olarak besleme şekli cidden biraz ciddiye alsam konuyu demek kiiii...

Geri
Yukarı