Neden hala bazı "Gaming" dizüstüler 1x8 GB RAM ile çıkıyor?

8x1'den ziyade laptopların tamamı iğrendiriyor beni. RTX ekran kartı koyup iğrenç renk paletli panel, gofret plastiği, çalışınca daha çok ısınan soğutma ve kronik yazılımlar berbat ediyor ürünü. MacBook'larda sadece grafik performans sorunu var onun dışında sorunu yok.

500 lira fazla verelim 16 GB çıksın şu laptoplar.

Mac'lerin kasası da pek sağlam sayılmaz bir yere sürtersen hemen çizilir, çarptın mı yamulur öyle kalır. Hele batarya şişmeye başladı ve zamanında değiştirmedin mi geçmiş olsun kalıcı olarak yamuk kalacak cihaz.

Tamamı değil de bir kısmı desek daha doğru olur. Güzel soğutmaya, güzel ekrana, iyi kaliteye, iyi yazılıma sahip birçok cihaz var. Hiç üst segment cihaz kullandınız mı?
Kullandım.

Mac'lerin kasası da pek sağlam sayılmaz bir yere sürtersen hemen çizilir, çarptın mı yamulur öyle kalır. Hele batarya şişmeye başladı ve zamanında değiştirmedin mi geçmiş olsun kalıcı olarak yamuk kalacak cihaz.
Plastiğin sesinden iyidir. Onun dışında çizilme konusunda kılcal çizikleri plastik daha çok belli ediyor.

Plastiğin sesinden iyidir. Onun dışında çizilme konusunda kılcal çizikleri plastik daha çok belli ediyor.
Tek sorunu çizik olsa keşke o yamulmalar yokmu o yamulmalar. Doluya yakalanmış clio gibi duruyor cihazlar. Birde tüm apple ürünlerinde var bu durum. Kime sorsam çok saçma sapan sebepler söylüyorlar o yamukların sebebi olarak.

Tek sorunu çizik olsa keşke o yamulmalar yokmu o yamulmalar. Doluya yakalanmış clio gibi duruyor cihazlar. Birde tüm apple ürünlerinde var bu durum. Kime sorsam çok saçma sapan sebepler söylüyorlar o yamukların sebebi olarak.
Hocam bit pazarından çıkıp bütçe yükseltip temiz cihazlara bakarsan kafan rahat olur. Onlar da 1-2 bin fiyatını düşürüyorlar işte. Ayrıca o şu anki çoğu laptopun da plastiği berbat. Victus'un üstüne matara düşürdüğünü düşün arka kapak çatlar kullanılamaz hale gelir ama Macbook'larda anca içine göçer.

Arkadaşlar bende bu satış sektöründe bir birey olarak size şu bilgiyi vermek isterim; cihazların 1x8 olması çok daha iyi anlaşmalar gereği cihazın içinde bazı üreticiler 1x8 koyup "Dos" olarak gönderiyor cihazı ve konfigüre ederken de cihazda Windows olması bu cihazın konfigürasyonunu etkiliyor. Nasıl diyeceksiniz örnek veriyorum A firması A modeli çıkarırken Microsoft diyor ki bu cihazdan 1000 tane var hepsine Windows veririm ama 1x8 olucak eğer olmazsa Windows yok kardeşim. Bazı rekabet kuralları mı desem ne desem bilemedim etkiliyor bu işleri yani diyeceğim o ki cihaza RAM takmaya üşenmeyin garanti dışı kalan pek cihazda yok piyasada bu yüzden ekstra 2-3 bin TL fark oluşacağına 1 tane 8GB Ram'i en fazla maliyeti size DDR5 5600Mhz olsa Bin TL olur. Takmasıda 5 dk.

Tamamen bir satış stratejisi bence. Fiyatı uygun tutmak için 1x16 bellek koyuyorlar. İnsanlar satın aldıktan sonra performansı düşük olunca servise götürüyorlar ve serviste ram satıp birde teknik servis ücreti alıyorlar. Yani 2x16 koydukları durumdan bile fazla para kazanmış oluyorlar.

Geri
Yukarı