Neden hala madeni para basılıyor?

Coderman128

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Şu anki madeni paraların basım maliyeti basılan madeni paranın maliyetinden daha fazla. Neden hala madeni para basımı yapılıyor? Dolar hesabı kağıt olarak basılsa daha iyi değil mi?

Son düzenleme:
Otomattaki 3TL'lik şeyi nasıl alacaksın ya? Eğer bozuk paralar biterse para üstünü de alamayacaksın. Herkeste de kredi kartı yok zaten.

Diğerlerinin kullanamayacağını belirtmedim :D
Daha küçük çaplı esnaf halen kullanıyor.
Hayır, süpermarkette bile nakit ödemede hala kullanılıyor ve kullanılmaya devam edecek.

Şimdi daha detaylı açıklama oldu mu?

Otomattaki 3TL'lik şeyi nasıl alacaksın ya? Eğer bozuk paralar biterse para üstünü de alamayacaksın. Herkeste de kredi kartı yok zaten.

Hayır, süpermarkette bile nakit ödemede hala kullanılıyor ve kullanılmaya devam edecek.

Şimdi daha detaylı açıklama oldu mu?
Dostum niye triplere girdin :D Esnaf hariç diğerlerinin kullanamayacağını belirtmiyorum dedim ya :D

Böyle bir iddiam zaten olmadı ama sanırım sen yanlış okuyorsun :D Lütfen buna da benzer bir cevap verme.

Şimdi diyelim madeni paraları artık yapmıyorlar. Yavas yavaş da madeniler çöp olacak eeee o zaman sen 3 TL'lik ekmek alacaksın ama madeni para yok mecbur kagit vereceksin 5 TL verdin peki paranin üstü nerede? (Bunun icinde 3 TL'lik seyi kredi kartiyla millet almaz. Anladin mi?)

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden basılmasın? Henüz tavuk döner 100 lira olmuş değil bizim burada 33 lira. Bozukları kredi kartıyla ödemesini beklemiyorsun herhalde.
Kağıt olarak basılsa daha iyi.

Şimdi diyelim madeni paraları artık yapmıyorlar. Yavas yavaş da madeniler çöp olacak eeee o zaman sen 3 TL'lik ekmek alacaksın ama madeni para yok mecbur kagit vereceksin 5 TL verdin peki paranin üstü nerede? (Bunun icinde 3 TL'lik seyi kredi kartiyla millet almaz. Anladin mi?)
Madeni para yerine dolar hesabı 1 tl kağıt olsa veya daha kalitesiz bir madenden üretilse daha iyi olmaz mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı