Neden Herkes Antivirüs Kullanıyor?

Ben bir hafta öncesine kadar kullanmıyordum. Sonra bilgisayarda tarama yapmam gerekti ve Kaperksy free yükledim. O zamanda beri de duruyor o da silmeye üşendiğim için. Yoksa güvenli bir şekilde kullanmam için antivirüse gerek yok. Ha şuanda bilgisayarda durması iyi mi, evet iyi.

Senin soruna gelecek olursak, ülkemizde korsan oyun/program çok yaygın. Hadi bunu işin dışında tutalım. Kredi kartı ödemeleri, gizli projeler vs. Ayrıca sence güvende olduğunun garantisi insanı rahat ettirmez mi?

Bence her türlü kenarda durmasında fayda var diye düşünüyorum. Eğer olurda yanlışlıkla virüslü linke vs. basarsanız çok sıkıntı yaşamazsınız.

Ben hayatım boyunca hiçbir cihazımda antivirüs kullanmadım. Hiç de virüs bulaşmadı. Android telefon ve Windows 10 PC kullanıyorum. İnsanlar neden antivirüs kullanıyor anlamıyorum. Nasıl virüs bulaştırıyorlar onu da anlamıyorum. Hangi sitelerde geziyorlar? Bilgisayarlarına ne indiriyorlar? Hangi linklere tıklıyorlar? Anlamıyorum.

Virüs bulaşmasın diye kullanıyorlar :)

Google.com yerine goggle.com'a girerseniz virüs bulaşır. Google'da gezindiğimizi düşündüğümüze rağmen aslında goggle.com sitesindeyiz.
Goggle.com sitesine girmeyin o arada nolur. Sizi uyarıyorum. Uyarımı yaptım siteye girip virüs falan indirmeyin.

Anti-Virüs varken kendimizi koruma altında hissediyoruz ve rahatça sitelere girebiliyoruz vs.

Ben hayatım boyunca hiçbir cihazımda antivirüs kullanmadım. Hiç de virüs bulaşmadı. Android telefon ve Windows 10 PC kullanıyorum. İnsanlar neden antivirüs kullanıyor anlamıyorum. Nasıl virüs bulaştırıyorlar onu da anlamıyorum. Hangi sitelerde geziyorlar? Bilgisayarlarına ne indiriyorlar? Hangi linklere tıklıyorlar? Anlamıyorum.
Delikanlı adam antivirüs kullanmaz, değil mi? (!)

Antivirüs gereklidir.

1) Virüs bulaşması için illa zorno sitelerine girmek gerekmiyor. Mesela WannaCry ve Petya ağ üzerinden bulaşıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2) Bakınız, sadece bir AWS sitesine girmiştim ve orada enfekte olmuş bir resim dosyası buldu Kaspersky.
1618326179184.png

3) Hala gereksiz diyorsan izle:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı